Netgear DG834Gv4 Brak połączenia z internetem

Witam,

Mam problem mianowcie posiadam ruter Netgear i pali mi się czerwona dioda przy “internet” i internet mi nie działa ;/

Myślałem ,że to wina neta bo często mam tak ,ze neostrada mi go wyłącza ;] ,ale gdy podłączyłem modem wszystko działa poproawnie :slight_smile:

Może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu ??

Z góry dziękuję :slight_smile:

podaj model rutera

Model to : DG834Gv4 :slight_smile: Proszę o pomoc :slight_smile:

wczesniej wszystko dzialalo? sprawdz czy sa poprawne ustawienia polaczenia ADSL login i haslo… wprowadz na nowo…

Wczesniej wszystko działało. Zrestartowałem ruter i teraz gdy chce go ponownie zainstalować to przy Detecting Your Internet Service wyskakuje mi ,ze nie znaleziono sieci ADSL :KLIK 1

gdy wezme retry detaction to mam wpisać Adres ip itd : KLIK 2

I gdy wybiore next to wyświetla mi sie takie coś ;/ : KLIK 3

Bardzo prosze o pomoc :slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Domyślam się że korzystasz z neo albo internetu innego operatora?? Więc po resecie nie ustawiaj adresu IP(zewnetrzenego) bo ten zostaje nadany automatycznie przez operatora w chwili połaczenia się z internetem. Musisz poszukać Setup >Basic Settings (może sie różnić troche ja mam model v3) i wybrać PPPoA; wpisać login i hasło; oraz ustawić VCI na wartość 35, VPI ma się równać 0.

Tak mam neostrade. A możesz mi powiedzieć gdzie mam szukać tego setup->Basic Setting ? na płycie ? sorry za takie pytania ,ale nie mam o tym wszystkim pojęcia :slight_smile:

Nie tego musisz szukać w menu routera, tak jak to robisz poprzez przeglądarkę.

więc tak

1)w przeglądarce wpisujesz 192.168.0.1 login:admin password:password

2)wchodzisz w zakładkę setup wizzard i wybierasz opcję NO. I want configure the router myself czy jakoś tak

3)wchodzi w zakładke BASIC SETTINGS

Does your Internet conection require A Login ma być YES

Encapsulation PPOA (over ATM)

wpisujesz login i hasło które dostałeś od neo

Internet IP adress wybierasz opcję

get dynamically from ISP

NAT ENANBLE

i to wszysko zapisujesz ustawieni i powinno śmigać

Dodam tylko że VPI i VCI zmienisz w zakładce ADSL Settings

Dzięki :smiley: Udało się :slight_smile:

Pozdro :))

spoko :slight_smile: