Netgear Universal WiFi Range Extender WN3000RP-Jak działa?


(VenomX) #1

Witam,

Posiadam router niskiej klasy ZTE W300, router jest na piętrze, przy czym na parterze posiadam Mini-PC wraz z kartą wifi USB Tp-Link. Zasięg Wi-fi jest słaby gdyż 40 % + często traci połączenie. Zainteresowałem się wzmacniaczem sygnału Wi-fi - extenderem Netgar WN3000RP :

http://www.netgear.pl/home/products/wir ... 00RP.aspx#

Pytanie ? Na jakiej zasadzie to działa ? Czy urządzenie podpięte do kontaktu musi być również podpięte poprzez kabel kabel ethernet ? Jeżeli tak, to wydaje mi się, iż w moim przypadku to nie zda rezultatu, gdyż będę musiał podpiąc kablem tam gdzie mam router - na piętrze, przy czym zależy mi na dobrym zasięgu na parterze..

Pytanie : konieczny jest kabel kabel ethernet ? Czy mogę podłączyć do kontaktu sprzęt na dole i wyłapie sieć i ją wzmocni ?


(Kristof K) #2

Witam.

Podłączysz tylko do kontaktu i wyłapie sieć i ją wzmocni. Gniazdo ethernet służy do łatwej konfiguracji tego wzmacniacza lub podpięcia później jakiegoś dodatkowego urządzenia kablem.

opis/recenzja: http://www.hotfix.pl/test-netgear-unive ... rp-r88.htm

-- Dodane 06.04.2013 (So) 19:26 --

..to jeszcze ja, a może lepsze będzie coś takiego? wielofunkcyjne, przenośne-mobilne, małe urządzenie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -test.html