Netia 20mb przez kabel, a tylko 8 mb przez wifi


(Wawrzyn87) #1

Mam od 2 dni internet w Netii 20 mb. Przez kabel rzeczywiście jest 18-20 mb, ale już przez wifi i router ASMAX AR 1004G prędkośc nie przekracza 8 mb :confused: wie ktoś może jak skonfigurować router żeby prędkośc była większa? I czy w ogóle jest to możliwe przy tym routerze?


(Cedar) #2

Są różne protokoły transmisji, Twój komputer, który łaczy się z routerem za pomocą WiFi może nie pracować w szybszym tylko w wolniejszym

Parametry tego routera:

Czyli jeśli komputer pracuje w systemie 802.11b to max co może uzyskać to 11 Mb/s

PS Nie podawaj błędnych jednostek - nie 20/8 mb tylko 20/8 Mb/s


(Wawrzyn87) #3

a gdzie to sprawdzić w jakim systemie pracuje mój laptop? Moja karta to Atheros AR9285 Wireless Network Adapter, da się coś wykombinować żeby chodziło 20 Mb?


(Cedar) #4

Sprawdź w instrukcji obsługi/specyfikacji technicznej parametry WiFi zainstalowanego w Twoim laptopie,


(Wawrzyn87) #5

Moja karta to Atheros AR9285 Wireless Network Adapter, da się coś wykombinować żeby chodziło 20 Mb?

tu jest dokładny opis tej karty http://www.atheros.com/pt/AR9285.html


(Cedar) #6

Podaj pełny symbol laptopa.


(Wawrzyn87) #7

Laptop to Asus k51AC-SX026


(Cedar) #8

Wygląda, że masz Wi-Fi 802.11b/g (teoretycznie 54 Mb/s, praktycznie bardzo duża szansa, że tylko 11 Mb/s), tu są opisane wszystkie odmiany, poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi


(Wawrzyn87) #9

Na pudełku od laptopa jest napisane: WLAN 802.11 b/g/n. I tak samo w papierach dołączonych do laptopa. Więc sam już niewiem. Wiesz więc może gdzie pobawić się w ustawieniach, żeby była możliwa obsługa 20 Mb?


(Cedar) #10

No widzisz, skoro sam znalazłeś to tak jest :wink: Ja w sieci na szybko znalazłem tylko tą wolniejszą wersje, najwyraźniej nieprawidłowo. A dlaczego u Ciebie nie pracuje z pełną szybkością? nie wiem.


(Wawrzyn87) #11

Cedar dzięki za poświęcenie czasu :slight_smile: może ktoś inny wie co i gdzie skonfigurować żeby internet chodził z pożądaną prędkością, taką jak przez kabel?

-- Dodane 30.10.2010 (So) 20:48 --

nikt nie wie co i gdzie sprawdzić, skonfigurować? Proszę o pomoc.


(ro_m@rio) #12

Podaj ustawienia routera z zakładki "Wireless > Channel and SSID".


(Wawrzyn87) #13

o to chodzi? http://img257.imageshack.us/f/beztytuupk.jpg/

i to http://img248.imageshack.us/f/beztytuuwoo.jpg/

wystarczy to? czy podać coś jeszcze?


(ro_m@rio) #14

Wygląda wszystko OK ale głowy nie dam, bo nie mam manuala do tego routera (brak na stronie producenta).


(MrAsusrp6) #15

Możesz to doprecyzować? Sam używam tego routera i nie mam żadnych problemów z prędkością. Czy ściągam przez "kabel" czy wifi zawsze jest ok czyli prędkość oscyluje zawsze ponad 2Mb/s


(Cedar) #16

Czy nie widzisz różnicy w szybkości łącza jakie masz ty i on? U niego nie ma problemu ze ściąganiem przez WiFi nawet z prędkością 4 razy większą niż Ty podajesz. Podłącz Swój router do łącza o szybkości kilkunastu Mb/s i dopiero porównuj bo to co obecnie napisałeś jest bez sensu.


(MrAsusrp6) #17

Jeżeli napisałeś to do mnie to, nie widzę bo nie zamieścił żadnego screna potwierdzającego że po wifi nie uzyskuje downloadu 20Mb/s.


(DiamondBack) #18

A po co ma to potwierdzać? Może jeszcze zrobi zdjęcie jak stoi przy komputerze na potwierdzenie, że takowy posiada, by ci udowodnić?