Netia 6 mb- problem z predkoscia

Witam. Otóż od wczoraj posiadam internet z netii, oferta 6 mb(linia TP).

Problem w tym ze gdy pobieram jeden plik to idzie 100-200 kb, natomiast gdy włączę do sciągniania kilka plików, np. 6 to każdy leci po 120-150 kB/s.

Drugi problem jest w tym ze w nocy na speedtestach jest niby to 6mb( nie całe - 5.5~) to po południu to jakaś parodia jest- 1-2mb i to skacze, czasem podskoczy na 4-5 i zaraz spada z powrotem(Upload działa tak jak należy- 512 kb/s. Co mogę zrobić w tej sytuacji, wina leży po mojej stronie czy raczej netii/tp?

Screeny jak to wygląda:

http://img253.imageshack.us/img253/7470/download1d.jpg

http://img43.imageshack.us/f/downloadkilka.jpg/

Parametry z routera(ASMAX AR 1004G):

SNR Margin (dB): 28.3 20.0

Attenuation (dB): 27.0 11.4

Output Power (dBm): 0.0 12.6

Attainable Rate (Kbps): 20632 740

Rate (Kbps): 7454 639

Co to za plik, z jakiego serwera, jakim programem pobierasz? Może to serwer ma ograniczenie transferu?

Częste zjawisko - dużo userów siedzi w sieci to i łącza nie wyrabiają?

PS. Nie “mb” tylko " Mb/s"

Witam

W umowie masz dokładnie określone warunki , jaka może być niższa , o ile procent , twoja prędkość , gdyż w umowie masz do 6 Mb/s jeśli jest niższa niż w umowie , dzwoń na infolinię i dochodź swoich praw , przecież za to płacisz.

Powiem krótko ciesz się z tego co masz ,mi chcieli wcisnąć 6 mb/s a centrala ma wydajność 1 mb/s .Ciągłe rozłączania ,dobrze ze technik sprawdził przed podpisaniem aneksu ,na własnej skórze się przekonałem co to znaczy centrala poza miastem .Nic tylko czekać na mobilny internet 4G ,ale żeby nie było jak z 3G ze praktycznie tylko w miastach jest .

Uzi ponoć teraz jest ze dla opcji

do 6mb/s transfer może się wahać od 2 do 6

dla opcji 2 od 1-2

dla opcji 1 od 0-1

Takie cuda ponoć są w regulaminach a czy to prawda nie wiem,ale tak słyszałem .

ps: ja bym radził nie reklamować bo cię przełączą na 2 mb/s .Tylko na liniach NETII jest 4mb/s.

W rozmowie z miłą panią z pomocy technicznej powiedziała, iż prędkość może się wahać max 5% z tego 6 MB.

Pliki pobierane są z serwera:

noc.gts.pl

Który pozwala sciągać pliki pełnym łączem. Na techników oczekuje ale z innego powodu więc tak czy siak wpadną (był problem z instalacją- DSL nie świeciło się na routerze- po rozmowie samo się naprawiło ale zgłoszenie zostało) i sprawdzą. Ciekawi mnie to, że w nocy np potrafi lecieć to 5 MB~ to możliwe jest, że ogólnie nie mogę mieć tego 6 MB i zmienią na niższy? To by było chyba dziwne.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Uruchom jakiś menadżer pobierania (np. FDM http://www.dobreprogramy.pl/Free-Downlo … 12555.html) i sprawdź prędkość.

Firefox pobiera pliki jednym wątkiem, menadżery nawet kilkunastoma.

Więc skoro nie spełniają warunków umowy zawsze można ją zawsze rozwiązać zmienić na inną jeśli się to opłaca , niech sprawdzi dokładnie swoje parametry łącza co może na tej linii wyciągnąć , i niech żąda spełnienia warunków umowy którą niech wcześniej przeczyta bo jak wiadomo mały druczek zawsze gdzieś się znajdzie.Ja miałem ochotę na 20 Mb/s lecz od konsultantów Neti usłyszałem że max na mojej linii to 2 Mb/s od drugiego 1 Mb/s a jeszcze od innego że 6 Mb/s a miałem już wcześniej w TP 6 Mb/s a obecnie 10 Mb/s gdzie nie było , nie ma , żadnych problemów a sprawdzając możliwość mojej linii to jakieś 18 Mb/s (jak sprawdzić google i szukać ) Nie dajmy się omamić reklamą , konsultantom którzy chcą nas się pozbyć lub nie do końca z pełną świadomością chcą zaproponować wyższą prędkość niż możliwa na naszej linii (tam pracują tylko ludzie i nie są nie omylni ). Bądźmy wytrwali w tym do czego dążymy i żądajmy by spełniano warunki umowy przecież za to płacimy i często nie mało.Więc najpierw test łącza , warunki umowy , i do dzieła.

Raczej to chyba nie powinno być tak, że dopiero na kilku plikach mogę osiągnąć pełne łącze a na jednym 1/6. Tak czy siak, przyda technicy i wszystko się okaże. Jeżeli to ich wina to tego tak nie zostawię ;p.

Pozdrawiam

~Edit~

Sprawdziłem programem, i rzeczywiście leci sobie 730 KB/s. Szkoda, że np ładując jakiś film na YT już nie jest tak samo.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Zakzz z tymi 5% procentami ,na linii TP to chyba przesadzili .Owszem nie może spadać poniżej 6mb/s ale synchronizacja (transfer może sobie gonić).Jeśli się dowiesz ze są duże skoki to zaproponują ci migrację do 2mb/s ,poproś w tedy o pozostawienie tak jak było .Bo różnica nie wielka w cenie.

To by były naprawdę dziwne warunki (równie dobrze można by mu wyłączyć neta no bo pisze od 0 do 1) nie widzę sensu , są przecież warunki które firmy też muszą spełniać , nie ma samowoli gdzie można by sobie robić z klientem to co się chce.

Max4251 ma rację ale zacznijmy od możliwości łącza bo skoro istnieją możliwości to może problem leży akurat po ich stronie .

Ostatnio ceny naprawdę spadły można dużo taniej kupić wyższe prędkości więc takich problemów na pewno będzie mnóstwo , lecz skoro mamy płacić za czyjąś niekompetencję lub nieświadomość to chyba nie tak to ma wyglądać.

;;;

Prędkość gwarantowana szybkości łącza, występuje tylko w przypadku korzystania z DSL’a.

Np. http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/int … ?_p=689682

Jak komuś zależy, żeby mieć np. 4mb/s, a nie do 4mb/s to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

;;;

Zakzz , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978