NETIA - czy dobrym dostawcą Internetu?

Witam!!

Chciałbym otrzymać odpowiedź na wyżej zadane pytanie, ponieważ za 2 msc. kończy mi się umowa z TP i poszukuję najlepszego dostawcy.

Od razu zaznaczę że w grę wchodzą tylko dostawcy na linii TP.

I teraz jak to wygląda w Netii??

Jak transfer, czy jak dostanę 2mb, to mam 2mb, czy prędkość jest do 2mb (tak TP mnie odstrasza).

I ile trwa przełączenie z TP do NETII??

I tu znów TP straszy że potrwa to 30 dni.

A może inny dostawca??

Jeżeli ktoś jest w Netii i przeszedł do nich z TP to bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

Wszędzie masz napisane do xxMB.

Co do Netii, to ja ją posiadam od 2 lat i jest OK. Transfer jest taki jak w umowie i nigdy nie był mniejszy.

Jedyne co mnie wkurzyło to to jak mi się umowa skończyła i chciałem ją przedłużyć, ale zmienić opcję szybkości i niby w reklamach jest np: 6MB za 72zł, ale dla nowych, a nie już korzystających z Netii klientów. Po za tym jestem zadowolony.

Teraz niby jest że można zmienić opcje w trakcie trwania umowy (wiecie ta ostatnia reklama z tymi wyborami i opcją internet 4MB w cenie 1MB) i jak to się sprawdza w rzeczywistości? Jakieś dodatkowe koszty? Jak z płatnościami np: chce mieć 4Mb za xx zł jak jest w reklamie to tak będzie jak już bym miał tą usługę?

Sorry że się tak podpiąłem, ale 1MB za 60zł to przesada jak można mieć 4MB za cene 1MB i dla nowych klientów to 1MB jest tańsze niż ja mam.

Samego mnie to interesuje - “wolne wybory”. Też się nad tym zastanawiam, powiedzmy że podpiszę umowę na 24 msc(promocja 4mb w cenie 1mb), promocja trwa przez 12 miesięcy (jeżeli jest popisana na 24) i co dalej? Płacę więcej za 4mb czy mogę dalej tyle samo ale jednocześnie otrzymuję 1mb?

Co do zmiany umowy w trakcie jej trwania na korzystniejszą, to haczyk jest pewnie taki że umowa jest traktowana jako nowa, więc jak zmienisz np. 6msc przed jej końcem na inną, lepszą, to zapewne znów od daty jej zawarcia masz 24 msc itd.

Stanowczo odradzam Ci Netię. Mój wujek czekał na podłączenie ponad 2 miesiące i się nie doczekał. Netia odmówiła mu usługi. Ostatecznie wybrał Neostradę.

Mi nie podłączali tylko robiłem to sam, a linie aktywowali po paru dniach może tydzień.

Osobiście mam MULTIMO 6mb, 99zł/m.

Polecam

473215450.png

Dokładnie, tak pisze każdy dostawca netu, to nie jest tak że tylko tp.