Netia-powolne otwieranie się stron

Witam. Jestem użytkownikiem internetu z Netii(4mb/s).Używam Routera TP-LINK TD-W8901G.

W sobotę wieczorem strony internetowe zaczęły się ładować bardzo wolno a czekając aż się załaduje np gra na przeglądarkę można usnąć.Nie mogę wysłać poczty z załącznikiem(sam tekst idzie) nie da się również niczego przesłać na strony typu “imageshack” natomiast pocztę pobrać idzie.

Wykonałem następujące czynności :

Mam w domu dwa komputery które korzystają z wymienionego przeze mnie Routera.Opisane przeze mnie problemy występują na obydwu komputerach.Odłączyłem Router i podłączyłem stary modem którego używałem wcześniej(NET24 Speedtouch 330) i problemy także nie znikły.

Wykonałem test łącza na kilku różnych testerach.Wzystkie pokazywały download ok 3.80mb/s a upload 0

mam więc następujące pytania :

1)Czy jeśli problem występuje na dwóch różnych komputerach,na dwóch różnych urządzeniach(router,modem)to można wykluczyć że przyczyna jest po mojej stronie???

2)Czy upload “0” w teście łącza to jest normalny wynik czy znaczy że jest coś nie tak z uploadem???i czy może to mieć wpływ na spowolnienie otwierania się stron???