Netia - router ADSL

Witam,

obecnie jestem zmuszony zmienić dostawcę internetu no i padł wybór na Netię- 4mbit - na rok wezmę, jak by co, żeby się w bagno nie pakować :wink:

Obecnie mam router też TP-Link, tylko, że DSL no i jestem zmuszony kupić pod ADSL.

Teraz pytanie, czy będę potrzebował modemu do poprawnego działania routera i internetu w komputerach?

Obecnie mam tak zrobione:

A na ADSL będę musiał zrobićtak samo jak teraz mam, tylko, że kablem telefonicznym do routera, zamiast Ethernetem, czy tak:

ISP -> gniazdko -> modem -> router -> kompy.

Nie wiem czy mam zamawiać dodatkowo modem w Netii, żeby działało wszystko dobrze, 30zł to już jest połówka ceny tego routera:

http://www.allegro.pl/item420946227_tp_ … _wisp.html

A u mnie router się znakomicie spisuje :slight_smile:

Jeżeli kupisz router z ADSL to bedzie wyglądać to tak:

A w przeciwnym wypadku czyli bez modemu ADSL to tak jak napisałeś sam :slight_smile:

Czyli spokojnie mogę nie brać modemu wraz z internetem jak mam router ADSL, tak? Chciałbym być pewny, bo 30zł było by już na router ADSL TP-Link :slight_smile:

Podłączam z gniazdka do routera kabel RJ-11 (modemowy), a od niego to już kable Ethernet RJ-45?

Więc ostatni raz dla pewności zapytam, nie będzie żadnych problemów z podłączeniem Netii do routeru ADSL TP-LINK, oprócz wklepaniem loginu i hasła + portów i innych ustawień?

Nie trzeba brać od nich modemu?

Nie będzie problemu, jak już zresztą było napisane :smiley: