Netia Spot 4 mb zamiast 12 - 20mb

Witam, od 2 sierpnia mam netię spot 12 -20 mb/s. Ale niestety mam wciąż Bite 4mb, jakie miałem przed kupnem tego. Oczywiście robiłem restarty, kompa nie mam zamulonego, gdyż czyszczę go programami. Po podłączeniu go win7 zainstalował sterownik do niego, więc to nie wina systemu. Na pewno? Pytanie do was. Czemu mam 4, a nie 12+? Czy format systemu by pomógł? Wiem, że to nie forum na ten temat, ale myślę, że ktoś się znajdzie.

Zostaw system w spokoju, zacznij “męczyć” Netię

Jeśli spadek prędkości jest tak duży, to najprawdopodobniej nie jest problem z komputerem

Wydaję mi się, że chyba będę musiał ścigać netię o to, ponieważ są podpięte dwa komputery pod spota. Drugi z XP i tam też jest 4mb. :frowning:

Gdyby komputer, to Format chyba naprawi problem, co nie? Bo może nie przystosował prędkości.

Czy masz internet na łączu tp? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej tp musi zmienić na centrali prędkość. Sam przez to przechodziłem. Najlepiej będzie jak zadzwonisz do netii i się dowiesz. No chyba, że miałeś te 12 mb/s i nagle Ci spadło do 4, to inna bajka.

A, i ciśnij ich tam równo, bo większość tych tzw. “techników” jest, grzecznie mówiąc, niedokształconych. Po prostu musisz trafić na kompetentnego, który Ci wyjaśni wszystko.

Nie, od początku miałem 4mb. Najpierw myślałem, że to dlatego, bo był jeszcze 1, a 2 miałem mieć szybko internet. Dzięki wam.