Netia Spot - czym jest ten tworek?

Cześć,

 

chciałbym zapytać osoby używające Netia Spot, czym jest ten tworek. Zaproponowano mi przedłużenie umowy na Internet, a ja zapytałem się czy mogę dostać router WiFi. Póki co mam światłowód do modemu i to na komputerze muszę konfigurować połączenie PPPoE. Korzystając z routera rzecz jasna chcę, by to router zarządzał połączeniem PPPoE. A ja mógłbym korzystać z portów Ethernetowych i WiFi. Obawiam się tylko, że urządzenie to okaże się czymś, co ma poblokowane wszystkie opcje i jest przystrojone aż do bulu by wyglądało na “netia device” :wink: Czy to urządzenie jest warte zachodu (koszt urządzenia niemalże zerowy, aktywacji 50 PLN… aktywacji???)

Czy będę mógł je wykorzystać w innych sieciach, po prostu jako najzwyklejszy w świecie router?

 

Swoją drogą zastanawiam się, co rzekomo musi być aktywowane… 

Który dokładnie model Netiaspota ?

Jeśli masz światłowód doprowadzony do ONT, to Netia Spot raczej do niczego Ci się nie przyda. Kup zwykły router, podłącz ONT (modem) do routera i nie musisz się o nic martwić. I jak kolega wyżej, o jaki Netia Spot chodzi?

Nie mam pojęcia o który dokładnie model chodzi. Nie wiedziałem nawet, że są różne modele. 

 

Światłowód mam doprowadzony do małego pudełeczka, z którego to kolejny kabelek wiedzie do modemu, a z kolei do modemu podłączam się kablem ethernetowym. Problem to konieczność konfigurowania PPPoE na komputerze i brak WiFi. 

Dlatego możesz kupić zwykły router, taki jaki Tobie odpowiada. Nie radzę brać Netia Spota.

OK, dzięki. Więcej mnie przekonywać nie trzeba. I tak podchodziłem do tego urządzenia sceptycznie.