Netia Spot i brak dostępnych sieci WIFI

Witam!

 

Mam taki problem. Po formacie podłączyłem router Netia Spot do komputera i automatycznie się połączył bez wpisywania żadnego hasła, które zawsze na telefon czy gdzieś indziej wpisywałem. Moje pytanie brzmi: gdzie mogę zobaczyć jaka jest siła sygnału, jakie są dostępne sieci i gdzie wpisuje się hasło do routera?

Mam tylko ikone połączenie lokalne (połączono, 100Mb/s). Mimo to połączenie z internetem jest bardzo wolne.

 

Nie mam także ikonki sieci bezprzewodowej. Jak zrobić żeby ona była?

 

Pozdrawiam.

Łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo?

Szybkość 100Mb/s oznacza szybkość wewnętrzną, szybkość połączenia z internetem jest inna, możesz to sprawdzić np. na speedtest.pl

Dostępne sieci sprawdzasz przeszukując eter przy użyciu dowolnego urządzenia z kartą wifi.

Co do ikonki, zależy jakiego systemu używasz. xp czy nowszego?

Łącze się za pomocą Netia Spot, podłączonego do kompa.

Na Speedtest czekałem około 30sek :slight_smile:

Download Mbps 7.01

Upload Mbps 0.54

www.speedtest.pl/test/75512768

XP Home Edition z SP3

dodam do tego, ze internet na telefonie działa bez zarzutów. na komputerze strasznie chodzi wolno. wręcz musze czekać około 30 sekund na wczytanie strony. Połączenie lokalne to 100 Mb/s. Problem w tym, że nie mogę na komputerze znaleźć rozpisanych sieci bezprzewodowych do których mogę się połączyć. Co zrobic?

Pliki ściągają mi się na komputer także w dobrej szybkości. Problemem jest wolne wczytywanie stron.

Karta sieciowa: Nvidia nForce Networking Controller

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Z komputera który łączy się z routerem po kablu ni wpisujemy hasła, hasło jest wymagane do połączenia bezprzewodowego.

w pasek adresu wpisz : http://netiaspot.home/ > enter

user : admin

hasło : admin_netia

Dalej. Zobaczysz wszystkie informacje o podpiętych urządzeniach, sile sygnału oraz po kliku w “Pokaż hasło”- zobaczysz je.

Dodam, że taki facebook wczytuje mi się normalnie, pobiera pliki też, a forum dobre programy musiałem czekać ponad 30 sekund.

Podłączony jest jeden android:

Podłączony przez 2h:12m z prędkością 65.0Mbps 

Siła sygnału: Doskonałe (100%) 

 

i do sieci lokalnej mój komputer.

 

Podłączony 100.0 Mbps Full-Duplex  

 

Pamiętam jednak, że przed formatem wpisywałem jakieś dane do komputera jak chciałem się połączyć z routerem. 

 

P.S. Odłączyłem androida od WIFI i nic nie zmieniło się. Nadal wolno wczytuje strony.

________

Edit:

W zakładce sieci lokalne mam coś takiego:

Udostępnione pliki Włączony   Dostęp do web HTTP Wyłączony     FTP Wyłączony

 

Może w tym tkwi przyczyna. Jak to włączyć?

Powiem Ci że ten Netiaspot to jedna wielka zagadka :wink:

Nie, to nie ma żadnego związku z tą sprawą.

Tu masz jak coś forum ze specami od Spota : http://forum.superspot.pl/

Czy to możliwe, że net muli przez dodatek SP3? Zrobiłem przywracanie systemu i jest wszystko ok do momentu aż zainstalowałem sp3.