Netia spot +Tp link TL-WR841N

Witam chciałbym połączyć dwa routery Netia Spot i Tp-link TL-WR841N. Wcześniej miałem tp-linka i edimax(połączenie kablowe). Teraz również chciałbym połączyć kablowo te dwa routery.Wcześniej dałem rade ale teraz coś mi nie idzie.

To nie ma prawa działać :stuck_out_tongue:

 

Ma być tak:

NetiaSpot -> LAN -> LAN w TP :stuck_out_tongue:

Wtedy netiaspot będzie serwerem DHCP do wszystkich urządzeń łącznie z tymi w TP-LINKU.

Od strony WIFI TP LINK ma być w trybie AP.

 

Możesz też podłączyć oba inaczej :stuck_out_tongue:

Netiaspot > LAN > WAN w TP

W takiej konfiguracji również będziesz miał neta lecz komputery “za” TP będą w osobnej sieci względem NetiaSpota.(problem z drukarką sieciową :slight_smile: )

Sprawdź tę opcję, jeśli zadziała, to przy połączeniu portami LAN prawdopodobnie trzeba będzie użyć kabla krosowanego. Większość routerów posiada auto MDI-MDIX, ale możliwe, że te dwa akurat nie.

może jak na tplinku zainstalujesz gargoyle ustawisz tam inne adresy dhcp to powinno być raczej ok.

 

mam 2 tp linki na 1 i 2 dhcp włączone tylko są adresowane od 50 do 100 a w drugim od 101 dalej.

 

i problemów nie ma żadnych.

 

no ale fakt jest taki że na dwóch routerach jest gargoyle.

Jutro sprobóje Lan->LAN. I dam znać. Wcześniej miałem rotuer edimax i tp link i miałem z głownego EDIMAXA Z WAN do Tp-link(podrzędny) do LAN. Jeśli dobrze pamiętam…