Netia zamiast 1 mega to 512 kilo

Zamiast 1 megabit mam 512 kilobitów. Oto log:

Normalka przecież to neo.

1Mbit masz tylko na papierze.

W TP transfer nie jest ustawiany na sztywno bo masz łącze dynamiczne.

Prawdopodobnie problem zniknie jak wykupisz stałe IP.

Zależy z jakiego dostępu do internetu korzystasz?

Jeżeli masz internet do Netii po łączach TP to tutaj znajdziesz info dlaczego: http://www.netia.pl/aktualnosci,dla_domu,237.html

Natomiast prawie normą jest,że w czasię weekendu spada transfer w nietórych częściach Polski i to przez TP i Netię, poprostu po uwolnieniu limitu transferu danych bardzo dużo osób ściąga co raz większe pliki i częściej i zapychają się łącza.

Moment …

Skąd wiesz, że masz “czegośtam” 512 ?

Jak to sprawdziłeś ?

Czemu bez sensu wklejasz logi ? Co w ten sposób sprawdzisz ? Czego się dowiesz ?

do PaPuXa:

CO nazywasz “normalką” ?

CO to znaczy “ustawianie transferu na sztywno” ?

Czemu mylisz przepustowość łącza z dynamicznym IP ?

No Chłopaki …, normalnie, nie zdacie matury z “Informatyki”, jak pragnę zdrowia … :stuck_out_tongue:

P.S.

Mówią na to: “Wiódł ślepy kulawego” …

Jeżeli się nie mylę to często dostawcy internetu zapisują w umowie, że gwarantują transfer do np: 1 Mbit/s, a nie równo 1 Mbit/s, a to robi bardzo dużą różnicę.

Sprawdzę to dokładnie jeszcze w swojej umowie z TP.

Normalne gdyż za każdym razem gdy modem neo loguje się do TP przełączany jest do najmniej obciążonej centrali chociaż zazwyczaj obciążone są wszystkie stąd niska przepustowość, ale to zależy od regionu.

To oznacza że kiedy nie korzystasz ze swojego łącza bo masz wyłączony komputer lub nie otwierasz stron, moc twojego łącza jest przekazywana innemu zalogowanemu człowiekowi na tej samej przypasanej centrali z którą się połączył. Neo działa jak sieć lan.

Po przypisaniu stałego IP (czyli jednej centrali oraz sztywnej przepustowości) prawdopodobnie łącze się ustabilizuje. DHCP przydziela tak jak napisałem w pierwszej odpowiedzi.

Przy łączeniu się wyskakuje taki dymek i tam jest napisana prędkość, do nie dawna była 1,3 MB, a teraz 512 KB.

Czy zauważasz w tym rozumowaniu brak logiki ?

Przecież to jest problem Netii - to z nią Krzychuu zawierał umowę na dostarczenie usługi w takiej szybkości, i wskazywanie przez Ciebie na Neo, jako sprawcę tego stanu jest delikatnie mówiąc - nadinterpretacją… :?

Niezależnie od tego, czy usługa jest realizowana po łączach Neo, to Netia bierze pieniądze za coś, czego nie zapewnia.

Nieprawda

Ja na papierze mam 256MB\s i na serio 260MB\s więc gdzie haczyk. A co do prędkości jak nic nie wykryją w logach to poggogluj z hasłem: Optymalizacja łącza:)

Skoro jesteś z Zabrza to jesteś podłączony do innej centrali więc prędkość tu twoja z problemem nie ma nic wspólnego.

Wbrew pozorom TP gra tu dużą role gdyż NETIA udostępnia ci internet który idzie przez centrale TP (chyba że masz telefon z NETII wtedy masz połączenie bezpośrednie do serwerów NETII) i chodź NETIA przypisała ci 1Mbit to TP reguluje przepustowość i jeżeli mają obciążenie (czyli prawie cały czas) zwęża się przepustowość mimo iż w NETII jest jeszcze spora rezerwa.

jeśli chcesz mieć realizowane łącze z NETII tak jak byś chciał żeby działało musisz posiadać łącze NETII (takie skrzyneczki od telefonu z napisem NETIA a nie TP). NETIA podłącza sie swiatłowodem bezpośrednio pod centrale co w wypadku TP jest wielką zagadką.

Osobiscie posiadam też łacze z NETI ale nie przez gniazdko TP lecz łącza NETII światłowodowe i usługę mam realizowaną dzięki 2 dostarczycielom internetu NETII i EXATEL i na 1535Mbit nigdy nie spada, być może dlatego że podsieć do której jestem podpięty posiada przepustowość 1000Mbit.

Takze to typowo techniczne informacje.

Wniosek jest taki jeśli masz NETIE na gniazdku TP traktuj to jak neostrade bo podlegasz pod łącza TP