Netia

Witam!

Mam neta w Netii, chce sobie go podlaczyc na 2 kompy i w tym celu kupilismy router AirLive WT-2000ARM Turbo-G Wireless ADSL 2/2+ Router no i po podlaczeniu zaczely sie problemy. pierwszy komp na ktorym zawsze byl net zostal podlaczony poprzez kabel lan a drugi laczy sie bezprzewodowo, po calej tej konfiguracji wlaczylismy 2 komp i internet dzialal bezproblemowo, potem wlaczylismy ten pierwszy i tam internet dzialal tylko przez chwile, po czym na 2 zaczely sie problemy z polaczeniem z netem. otoz tak, lamka wlan miga na pomaranczowo, powinna sie swiecic na zielono, wyczytalem w necie ze trzeba tego routera odblokowac, ale nie wiem jak, moze ktos mi powiedziec jak to odblokowac albo jak zrobic aby sie swiecila na zielono?? druga sprawa jest taka ze kiedys znajomy mial podobny problem, i pamietam jak mi opowiadal jak to zrobili, ze niby kompy sie nawzajem blokuja czy cos w tym stylu i ze trzeba jakas zapore odblokowac, patrzylem u siebie w polaczeniach i pod polaczeniem z Netia mam napisane takie zdanie"Netia - udostepione, z zapora" czy wie ktos o co w tym chodzi i jak to zapore zniesc, albo wie moze ktos jak zrobic aby internet dzialal bez zarzutow na 2 kompach??

Wątpię, aby był to problem z zaporą. Ale jak chcesz to ją wyłącz. W polu uruchom wpisz services.msc

Odszukaj na liście usługę Zapora systemu windows. Kliknij PPM\właściwości i Typ uruchomienia zmień na wyłączony. Uruchom ponownie komputer.

Sprawdź, czy adresy IP oraz DNS w oby dwóch komputerach ustawione są na automatyczne. Ew. wpisz własne. Jako DNS możesz użyć serwerów OpenDNS

http://www.aplikacje.pwii.pl/TUTORIALE/OpenDNS.htm

Proszę zmienić temat na konkretny i używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN