Netiaspot i TP Link Wa500G współpraca

Witam. Mam problem następujący.

Chce podłączyć kablem AP WA500G do routera Netiaspot i rozsyłać nim dalej sygnał bezprzewodowo. Jaki mam wybrać tryb pracy w WA500G ???

Hej,

Najlepiej ustaw w trybie AP (Access Point) - dzięki temu urządzenie będzie zwiększać zasięg istniejącej już sieci. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

O to mi właśnie chodzi tylko chcę podłączyć ten AP do routera kablem i dopiero dalej rozsyłać bezprzewodowo za pomocą WA500G. Konfigurację jak mam robić. WA500G podłączyć kablem do laptopa czy routera ???

Hej,

Rozumiem. Robisz dokładnie tak, jak pisałem - ustawiasz tryb Access Point.

Oczywiście, że do routera. Laptop powinien z AP łączyć się bezprzewodowo.

Podłączasz urządzenie do sieci i łączysz kabelkiem z routerem. Następnie wpisujesz w przeglądarkę adres do panelu zarządzania urządzeniem. Domyślnie urządzenie widoczne jest pod adresem http://192.168.1.254. Logujesz się do panelu - użytkownik i hasło to domyślnie admin. Następnie wchodzisz do zakładki Wireless i konfigurujesz poszczególne opcje dotyczące połączenia bezprzewodowego, czyli nazwę sieci, standard rozgłaszania, kanał, rodzaj zabezpieczeń i odpowiedni dla nich klucz i tak dalej. Następnie uruchamiasz urządzenie ponownie i możesz już łączyć się z nim bezprzewodowo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Robię wszystko jak niby trzeba i jest sygnał z TP Link-a ale internet nie działa.

Napisze jeszcze raz.

Chcę podłączyć kablem TP Link-a WA500G do Routera NetiaSpot i stworzyć drugą sieć wi-fi.

  1. Netiaspot z routera

  2. TP-Link

Oba mają końcówkę IP 254.

Ma być na pewno ustawiony AP czy czasem nie repeator ???

Hej,

Jeśli chcesz utworzyć drugą sieć WiFi, to urządzeniu musi być ustawione w trybie Access Pointa.Tryb repetera to bezprzewodowe rozgłaszanie istniejącej już sieci WiFi.

Może tutaj jest problem - dwa urządzenia w sieci nie mogą mieć tego samego adresu IP. Koniecznie zmień więc jeden z adresów - najlepiej adres IP LAN dla TP-Linka, na przykład na końcówkę 253.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dajmy na to że dam WA500 IP z końcówką 222 i co wpisać w pole Gateway ???

Hej,

W TP-Linku wpisujesz adres bramy domyślnej w sieci, czyli w tym przypadku lokalny adres Netiaspota.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Poddaje się.

Jest sieć,połączono ale pisze brak dostępu do internetu.

Hej,

Rozumiem, że nie tylko pisze, ale i faktycznie nie ma połączenia, skoro piszesz, że się poddajesz.

:arrow: Możesz wrzucić na screenach ustawienia parametrów dostępu do sieci w tym TP-Linku? Szczególnie zakładkę Status oraz Network -> LAN. Wireless nie będzie potrzebna, bo sam piszesz, że połączenie uzyskujesz, więc ten element musi być poprawnie skonfigurowany.

:arrow: Dodatkowo po podłączeniu się komputerem do Netiaspota - nie ważne czy kablowo, czy po WiFi - wykonaj komendę ipconfig i otrzymane informacje wklej do posta - szczególnie potrzebny będzie adres IP, maska podsieci i brama domyślna.

Pozdrawiam,

Dimatheus