Netop- komunikacja z HOSTem przez ruter. Jak?

Witam

Jak połączyć się z HOSTem Netop (programu) który został za instalowany na komputerze, a podłączony jest do netu przez ruter.

Wcześniej jak było bez rutera to wystarczyło wpisać IP i się łączył teraz to nie działa.

Host mi pokazuje IP rutera teraz czyli 192.168… oczywiście przez te IP nie mogę się połączyć . Jest tez Host ID ale przez to tez nie mogę nawiązać połączenia :frowning:

Ktoś zna sposób jak teraz nawiązać połączenie w tym programie??

Witam,

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale chcesz się połączyć z sieci zewnętrznej (Internetu) do komputera, na którym jest zainstalowany Netop, czy tak?

Jeśli tak, to musisz sprawdzić na jakim porcie działa program, następnie w routerze skorzystać z opcji NAT (Virtual Server / Port Forwarding) i dodać regułę, która będzie dla adresu IP komputera z zainstalowanym programem uwalniać określony port.

Do komputera będziesz się łączył przez IP publiczne oczywiście.

Tak :smiley:

@kazkos

Dzięki , mniej więcej wiem już o co biega, na razie nie mam dostępu do tego rutera, to nie mogę przetestować.

Moze wiesz jak to zrobić na słynnym LiveBox2 ?

Nie posiadam niestety LiveBox’a 2, ale poniżej masz linka, który powinien Ci wszystko wyjaśnić:

http://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317333,title,Livebox-20-przekierowanie-portow,article.html

A jak to zrobic dokładnie na takim modelu

"TP-Link :TL-WR740N / TL-WR740ND "