Netscape (najnowszy)

Mam dwa pytania dotyczące tej przeglądarki (proszę o wyrozumiałość).Zetknąłem sie kiedyś z twierdzeniem,że Netscape korzysta z 2 silników-Gecko i IE? Czy to prawda,a jeśli tak czy można jakoś " unieszkodliwić "silnik IE i korzystać tylko z Gecko?.

Pytanie nr 2 Na jednym z serwisów dotyczących oprogramowania znalazłem informację,że firma będąca właścicielem Netscape zbiera informacje o użytkownikach przeglądarki.Sczegółów nie pamiętam.Na czym mogłoby to polegać- po prostu spyware czy jakieś bardziej wyrafinowane metody?

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Łukasz

Netscape to już niestety śmieć ;] Jeżeli chcesz przeglądarkę działającą na GECKO, która wygląda jak Netscape to polecam Mozille lub Mozille Firefox ;]

moze w twoim odczuciu

nie wiem czy uzywales najnowszych wersji Netscape Browser, ewentualnie troche starszego pakietu podobnego do mozilla suite… czyli Netscape communicator.

najlepiej stwierdzic, ze cos jest zwyklym smieciem… nie znajac nawet mozliwosci programu.

do tego dodaj tez swietna przegladarke k-meleon… swiat nie konczy sie sie na ff z gecko.

Dzięki,doceniam walory Firefoksa i K-Meleona,ale pytałem ( chyba dość konkretnie) o Netscape’a…Pozdrawiam

konkretnie?

ktory netscape? netscape browser czy netscape communicator?

i oba raczej uzywaja silnika gecko

capture091920051325247ws.png

netscape9lo.png

a co do zbierania informacji… moze zapytaj ludzi, ktorzy opublikowali taka informacje… powinni byc zorientowani.

Dzięki za zrzuty ekranu. Chodziło mi o Netscape Browser.Co do zbierania informacji-po prostu nie pamiętam źródła :oops: Wątek można chyba uznać za wyczerpany

:slight_smile:

Pozdrawiam

Złączono Posta : 21.09.2005 (Sro) 13:55

Netscape niestety ma jednak 2 silniki o czym przekonałem się po instalacji produktu,a ściślej po skanowaniu antywirusowym…

Łukasz