Nettop jako serwer

Witam

Jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Mam małe pytanie:

Czy nettop ntt z intel atomem może działać jako serwer pod kontrolą systemu ubuntu dla serwera.

Chodzi mi o przetrzymywanie 2 małych stron, które mają eine kleine flasha.

Strona 1: (będzie nowa wersja, ale napewno nie bardziej zaawansowana) http://www.interm.szczecin.pl

Strona 2: (w budowie nowa wersja we flashu) http://klasa-a.szczecin.pl

Jasne, że może - aż za mocny będzie :wink:

Serio?

Dzięki za pomoc.

Ale na pewno będzie się nadawał?

No spokojnie na dwie strony :stuck_out_tongue:

Na jakieś 10-20 nawet by styknął a ty o dwóch mówisz :stuck_out_tongue:

zależne jaki będzie ruch na stronach, dużego może nie obsłużyć

To już prędzej prędkość łącza będzie ograniczeniem :stuck_out_tongue:

… a tak swoją drogą - czemu to chcesz trzymać pod biurkiem? Może jednak warto wydać te 5zł/miesiąc na hosting? Będzie taniej i pewniej…

I strony będą otwierać się szybciej bo tak jak teraz to nie za dobrze jest :stuck_out_tongue:

Za prąd zapłacisz więcej niż za hosting :lol:

A zamiast nettopa kup netboka i bedzie gites 8)

wole mieć własny dostęp do serwera, pouczyć się jak on działa, a nettopy pobierają 20W energii. Netbooka mam, ale tylko na wyjazdy(zbyt ładny jest jak na serwer :-)) Jeżeli na obu stronach jednocześnie będzie 5 użytkowników to CUD! Serwer, na którym teraz jest strona jest hostingiem, który ciągle zawodzi. Najważniejsza jest tu poczta mailowa, ale teraz jest od 3-dni awaria, i poczta nie przychodzi. KLOPS!

Widzę, że małe masz pojęcie o hostingu a jak myślisz, że serwer w domu (przy Twojej wiedzy) to dobre rozwiązanie, to się grubo mylisz :wink: To już chyba lepiej pocztę przerzucić na gmail?

A czy trzeba będzie instalować linuxa do serwera, czy obsługę serwera poczty i strony internetowej i php obsłuży win XP home?

Obsłuży, ale trochę zabawy jest i możesz być pewny, że przy Twoim stanie wiedzy będziesz miał przez to problemy.

dobra dobra, jakie konkretnie problemy? Ale problemy z windowsem xp czy linuxem?, winxp może pełnić rolę serwera?

Najpierw sobie poćwicz, postaw to na miesiąc, zrozum jak działa, zrozum jak działają serwery www, php, domeny, IP, przekierowania,

blokowania SMTP do innych serwerów…

Odpowiem całym zdaniem: tak, Windows XP może pełnić rolę serwera - przecież możesz nim np. udostępniać pliki i drukarki.

Tak, może pełnić rolę serwera WWW, ftp, ssh.

Tak właśnie chcę zrobić

ale te pliki i drukarki tylko w sieci lokalnej chyba… Ale trzeba będzie inne programy instalować? Czy może prościej będzie na linuksie?

Masz rację - chyba :wink: Windows może różne dziwne rzeczy poza siecią lokalną.

Tak, trzeba sporo rzeczy instalować. Prościej - pojęcie względne. W przypadku Twoim zdecydował bym się na Ubuntu/Debiana - Windows XP to stacja robocza,

nie serwer do tego typu usług.

Właśnie chodziło mi o ubuntu 9.04, albo 8.xx dla serwerów. Chodzi o to, że nie trzeba doinstalowywać tylu programów

Zawsze trzeba, procedura może być jedynie nieco inna…