[newbie] stacja cd i vista

NIe jestem uruchomić stacji dysków na moim laptopie. Sprzęt zniknął z zakładki “Mój komputer”, nie mogę go także znaleźć w menadżerze urządzeń, żadnych informacji o błędach. Po włożeniu dysku do stacji cd słychać dźwięk odczytu i na tym koniec. Nie korzystałem ze stacji cd od dłuższego czasu, ale jestem pewien, że po instalacji systemu wszystko było w porządku. Proszę o wyrozumiałość, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem.

Zapomniałem dodać, że pozbyłem się już upper i lower filters z klucza

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Bez efektu. Czy demon tool może mieć na to jakiś wpływ?

Daemon Tools może mieć w tym swój udział, chociaż ja jeszcze nie miałem takiego problemu. W Menedżerze urządzeń w gałęzi Kontrolery IDE ATA/ATAPI odinstaluj kanał, na którym znajduje się napęd. Restart komputera i powinno wszystko działać. Przed tymi czynnościami najlepiej odinstaluj Daemon Tools

Jak przy instalacji nie odznaczyłeś instalacji jakiegoś toolbara, to masz jakiegoś syfa :wink:

Laptop- hmm, może stacja dysków się opdięła jakimś sposobem od kabla?

a upadł Ci ten laptop? Bo to też może być tego przyczyną.

Ale jeżeli wcześniej działał, to na pewno jest coś z systemem.możesz zainstalować obok Visty XPeka, przetestować, czy tam działa napęd, jak nie, to niestety się zepsuł, jak tam działa, spróbuj zainstalować stery, które powinieneś miec na płycie z laptopem, albo na stronie producenta poszukaj drivera do CD czy DVD Romu :wink:

Jak to nic nie da, mozesz mieć jakiegoś syfka, zobacz w ustawieniach neta, ile komp pobrał i ile wysłał danych, jeżeli ilość przekracza 10 000, to znaczy że masz syfa, albo najlepiej daj loga, ale tym to już się ktoś inny zajmie :wink:

Nie wiem czemu na to wcześniej nie wpadłem:/

Wygrzebałem płytkę z Ubuntu, w biosie przestawiłem bootwanie na cd, ale żadnego efektu, od razu wchodzi do Visty. Czyli to musi być jakaś awaria mechaniczna.

Sory za za zamieszanie i dzięki za pomoc.