NewDotNet POMOCY!

(Martek19) #1

po zaladowaniu winowsa wyskakuje mi komunikat:

wystapil blad podczas ladowania\PROGRA~1\NEWDOT~1\NEWDOT~2.DLL

Nie mozna odnalezc okreslonego modulu.

Czy moze ktos mi powiedziec co to jest ten NewDotNet ??? Czy odinstalowanie tego nie sprawi zadnych problemow w dzialaniu systemu, badz netu?

Prosze o pomoc!! :frowning:

(Narnijka) #2

To jest spyware przeskanuj Ad-Aware albo Pest Patrol, a potem porz─ůdnie wyczy┼Ť─ç rejestr.

(Martek19) #3

oki przeskanowalam ad-awarem i okazalo sie ze zagrozonych jest...395!! ok usunelam je z listy zagrozonych, tera sa w menadzerze kwarantanny, nie wiem czy stamtad tez je usunac, wszystkie?

(Narnijka) #4

zostaw w tej kwarantannie, zrestartuj kompa i zobacz czy wszystko ok. Je┼Ťli tak to mo┼╝esz wywali─ç z kwarantanny. :smiley:

(Martek19) #5

Zresetowalam kompa i niestety komunikat pojawia sie dalej.... :frowning: Co teraz?

(Adi171717) #6

New Dot Net instaluje sie razem z imeshem, po odinstalowaniu w kazaabegone( a wlasciwie wywaleniu go w trybie awaryjnym siadl mi net - osiedlowka)

Dlatego powinienes zabezpieczyc sobie najpierw internet programem lspfix

(Martek19) #7

ok, ale ja nie instalowalam imesha...

(Adi171717) #8

No to moze kazaa'e ?? Obojetnie, jest to program szpiegujacy,a po wywaleniu jego plikow, moze nastapic awaria internetu... 8)

http://www.cexx.org/lspfix.htm

(Martek19) #9

no fakt...kazaa... Wobec tego co powinnam zrobic by pozbyc sie tego cholerstwa, ale zeby byl net :wink:

(Adi171717) #10

Mozesz to chyba wywalic z rejestru mi sie wydaje... sproboj w inny sposob, a mianowicie : start->uruchom->regedit->ctrl+f->wpisujesz "NEWDOT~2.DLL"

Albo po prostu uzyj programu jv16 PowerTools 1.4.1.248

Jezeli chodzi o utrzymanie internetu to poczekaj jeszcze chwilke moze ktos Ci jeszcze cos zaproponuje, bo mi na tym raz padl net i musialem walic formata :?

(Cancel) #11

http://www.doxdesk.com/parasite/NewDotNet.html

(Ramcin4) #12

kilka dni temu pozbyłem sie tego syfa.

teraz w Twoim przypadku wystarczy wyczy┼Ťcic rejestr jakim┼Ť progsem, np Easy Cleaner, Be Clean.

dodatkowo przele┼Ť system ad awarem i spy bot:search and destroy

u mnie pomogło

pzdr