Nexus 7 źródłem niestabilności sieci wifi?


(Szachus) #1

Cześć. Mam problem z wifi w domu i może ktoś z Was wpadnie na jakiś pomysł i rozwiązanie. W domu mam skonfigurowane wifi, pod które podpięte są dwa laptopy LENOVO (obsługujące standardy n oraz g), telefon SAMSUNGA (podobnie), drukarka HP oraz ... tablet ASUS Nexus 7. Router -> Dlink DIR-635. Problem z siecią miałem od samego początku, po zmianie prędkości z UPC gdy dostałem od nich, zamiast modemu - "modemoruter" i miałem małe kłopoty z konfiguracją router-router. Po rozwiązaniu tego problemu pojawiły się nowe. Strasznie rwało mi sieć. Kombinowałem jak koń pod górę i wczoraj chyba złapałem go na gorącym uczynku. Problem pojawia się przy ... logowaniu do sieci tabletu. Gdy nie ma go w sieci - na ponad 25 tysięcy ramek - utrat jest max 10 co daje 0% (pinguje onet.pl i loguje do pliku tekstowego). Po podłączeniu tabletu - utrat jest ok 10% i czas ich trwania jest dość długi.

Dzisiaj planuję ustawić na sztywno kanał (teraz jest automatycznie) oraz standard transmisji (też jest automatycznie) na "n" bo chyba wszystkie urządzenia w sieci mi go obsługują - może pomoże. Pytanie mam czy przychodzą Wam do głowy inne rozwiązania? Ktoś się kiedyś z czymś takim spotkał? Dla utrudnienia - telefon pod androidem działa bez zastrzeżeń; tablet nie ...

Z góry dzięki za wszelkie pomysły.

Mardal


(Agatonster) #2

mardal ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Szachus) #3

Ustawienie na sztywno standardu “n” nie pomogło. Jakieś pomysły?


(boykott) #4

Spróbuj na sztywno ustawić kanał (6,9,11). Ewentualnie wyłącz (jeśli możesz) na chwilę w ogolę szyfrowanie w routerze i zobacz jak wtedy zachowuje się sieć z Nexusem.