Nexus 7 źródłem niestabilności sieci wifi?

Cześć. Mam problem z wifi w domu i może ktoś z Was wpadnie na jakiś pomysł i rozwiązanie. W domu mam skonfigurowane wifi, pod które podpięte są dwa laptopy LENOVO (obsługujące standardy n oraz g), telefon SAMSUNGA (podobnie), drukarka HP oraz … tablet ASUS Nexus 7. Router -> Dlink DIR-635. Problem z siecią miałem od samego początku, po zmianie prędkości z UPC gdy dostałem od nich, zamiast modemu - “modemoruter” i miałem małe kłopoty z konfiguracją router-router. Po rozwiązaniu tego problemu pojawiły się nowe. Strasznie rwało mi sieć. Kombinowałem jak koń pod górę i wczoraj chyba złapałem go na gorącym uczynku. Problem pojawia się przy … logowaniu do sieci tabletu. Gdy nie ma go w sieci - na ponad 25 tysięcy ramek - utrat jest max 10 co daje 0% (pinguje onet.pl i loguje do pliku tekstowego). Po podłączeniu tabletu - utrat jest ok 10% i czas ich trwania jest dość długi.

Dzisiaj planuję ustawić na sztywno kanał (teraz jest automatycznie) oraz standard transmisji (też jest automatycznie) na “n” bo chyba wszystkie urządzenia w sieci mi go obsługują - może pomoże. Pytanie mam czy przychodzą Wam do głowy inne rozwiązania? Ktoś się kiedyś z czymś takim spotkał? Dla utrudnienia - telefon pod androidem działa bez zastrzeżeń; tablet nie …

Z góry dzięki za wszelkie pomysły.

Mardal

mardal ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ustawienie na sztywno standardu “n” nie pomogło. Jakieś pomysły?

Spróbuj na sztywno ustawić kanał (6,9,11). Ewentualnie wyłącz (jeśli możesz) na chwilę w ogolę szyfrowanie w routerze i zobacz jak wtedy zachowuje się sieć z Nexusem.