Nforce4 v 15.01 - temperatura dysków

Posiadam chipset nforce 4 i zainstalowane sterowniki nforce v 15.01 pod viste. Problem jest taki że żaden program do monitorowania temperatury dysku nic nie pokazuje. Na wcześniejszych wersjach tego sterownika nforce wszystko działało poprawnie.

Użyj jakiegoś innego programu. NP. speedFan i powinno działać.

tomekb1976 , a jakim programem chcesz ujrzec temperatury? Zoabcz Everestem Ultimate.

Wszystkie nie działają. Testowałem wszystkie jakie mi się udało znaleźć w internecie. I Everest i hdd therm. i sensorsview i … itd.

tomekb1976 , a może czujniki się skopały? Ale w sumie jak miałes stare stery do działały…

Spróbuj zainstalowac stare jeszcze raz iw wtedy spróbuj odczytać temperatury.

nic się nie skopało bo na drugim dysku mam xp i wszystko działa.

tomekb1976 , a na XP’ku jaką wersję sterów masz zainstalowaną?

6.86_nforce_win2kxp

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 17:07 został dopisany post przez tomekb1976

Z rok temu miałem jakiś podobny problem i wtedy instalowałem jakieś dodatkowe sterowniki do S.M.A.R.T.'a ale co i jak nie mogę sobie przypomnieć. Może w tym jest problem że program nie umie przeczytać temperatury bo nie ma tych sterowników. Może wiecie skąd i jakie ściągnąć ?

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 11:29 został dopisany post przez tomekb1976

A może to raczej były sterowniki acpi, czy może ktoś wie o co chodzi ? Gdzieś wyczytałem że najlepiej odinstalować sterowniki nvidii i zainstalować Microsoftu przez Internet. Ale ja bym wolał nvidii.