NFS: Most Wanted wyłącza się co jakiś czas

Komputer taki jak w podpisie. Nic nie podkręcane. DirectX 9.0c w wersji z marca 2008. Sterowniki do Ge-Force w wersji 169.21 (najnowsze dostępne). Windows XP SP2 + wszystkie łatki z Windows Update.

Gra co jakiś czas samoczynnie się wyłącza (wraca do Windows) bez żadnego komunikatu o błedzie. Gra oryginalna w polskiej wersji językowej. Problem wystepuje i w wersji 1.2 (po zainstalowaniu), i w 1.3 (aktualizowanej patch-em. Na razie nie zaobserwowałem, by inne gry zachowywały się podobnie. Temperatury i napięcia w normie.

Co może być tego przyczyną?

Czy w ostatnim czasie dokupowałeś jakieś części do komputera?

Kilka miesięcy temu kupiłem kartę graficzną i nowe kości RAM. O tamtej pory w wiele gier juz grałem i dopiero przy NFS są problemy.

Również miałem z tą grą problemy. Kupiłem nowe RAMy. Przy innych grach nie było problemu tylko przy tej. Zastanawiałem się co zrobić szukałem po necie, wymieniłem nawet Ramy na inne. Nie było poprawy. Kumpel zaproponował format. Zaraz po formacie zainstalowałem grę. I wszystko działa w porządku. Gram w tą grę już z 3 miesiące i ani jednego nawet zacięcia. Poprzednio po 20 minutach restart. Nie wiem dokładnie co to może być . Pozdro.