Ngrywaraka LG

Siemka Mam taki problem Kolega nagrał Mi cos na płytke dvd +R aa moje dvd nieche tego odczytac pokazuje że płyta jest pusta co to moze byc Moja nagrywarka dvd to LG GSA-H20L http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 1&katid=11 POMOCY :frowning:

Mulder007

sprawdzałeś płyte w innym napędzie dvd :?:

OT-kosmos.JNJN

ziomek55555 - jeden woli ogrodnika, a inny ogrodnika córki.

Mulder007 ja też mam taki problem - korzystam z liteona oraz LG i zdarza mi się że te urządzenia nie widzą płyt CD oraz CD-RW nagranych przez kolegę na Plextorze (a podobno to bardzo dobry sprzęt) - jednak jeszcze nikt nie umie mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Poza zdziwieniem nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Popróbuj z prędkościami może znajdziesz odpowiedź. Powodzenia

Powaga?

Posiadam taką nagrywarkę dość długo i spisuje się dobrze.

Z doświadczenia wiem,że niektóre płyty (DVD-R) i (DVD+R) są “chyba trefne” albo “Firmware” nagrywarki ich nie odczytuje,i to ma nie tylko miejsce w przypadku firmy LG ale także …innych.Po to wypuszcza się nowy BIOS "Firmware"do danego modelu,ay umożliwić mu działanie z nośnikami innych firm mało spotykanych.

Pozdrawiam :slight_smile:

na 2 nagrywarki LG, których miałem okazję używać, 2 były beznadziejne. Słyszałem wiele skarg na LG, ta jest jedną z wielu. Nigdy więcej LG.

Wiecie co Zorbilem RReSA Kompa i przeczytało Sorki ze zawracalem wam głowee PRZEPRASZAM :slight_smile: a wiecie jak sie robi te napisay na płycie /? i jakim programem bo chyab moja nagrywarka mozna ?? na płycie jakis obrazek wypalic ?? i czy do tego musi byc specjalna płytka??

Należy pobrać sterownik z tej stronki i go zainstalować

http://www.lightscribe.com/support/index.aspx?id=307

Następnie uruchom Nero Cover Designer i tam będzie w zakładce napisane LightScribe aby dodać lub wykonać samemu etykietę.

Gotowe etykiety są również na powyższym linku.

Tak :slight_smile:

Musi to być płyta LightScribe

Podczas wypalania należy ją umieścić w napędzie odwrotnie

Pozdrawiam :smiley: