Ngrywarka czaem czyta a czasem nie

Wiec tak mam nagrywarkę LG W panelu pisze tak: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Problem polega na tym że dzieje się z nią coś dziwnego mianowicie. Czyta niektóre płyty a niektórych nie ale to także jest troszkę inaczej niż myślicie…

Dam przykład: Mam płyty DVD sony DVD+R oraz DVD-R Wkładam do LG płyte + i wszystko ją widzi oki nagrywam ją (Próbowałem już Nero 6 , 7 i nawet Ashampo) po nagraniu weryfikuje nagranie. Wyciągam płytę po czym ją wkładam co się okazuje nagrywarka widzi ją jaka pusty dysk ale na niego się już nie da nagrać. Ide z płytą do kumpla sprawdzam u niego wszystko jest ok jego nagrywarka widzi co jest nagrane na płycie. Wiec daje mu drugą taką sama płyte on nagrywa u siebie, przynoszę do mnie i o dziwo moja nagrywarka czyta to co on nagrał. Z płytami - R jest dobrze chociaż takze nie wszystkie czyta. O co w tym biega? Jeszcze niedawno czytało wszystko i dobrze. Czy to może byc wina jakichś sterowników? Czy lepiej wymienić sprzęt? Tylko że nie bardzo mam teraz kase. Z jednej strony nie mozę być tak zeby ona zle nagrywała bo włyte widzi u kumpla wiec dlaczego ona nie widzi płyt które sama nagra? Czekam na wasza pomoc.

spróbuj przeczyścić soczewkę napędu specjalna płytą. Ile napęd ma lat.

Jamnik_sst ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Napend ma ok 2 lat.

Tak jak mówił KabutO:

Może pomoże.

Napęd powinien spokojnie wytrzymać jeszcze dwa lata.

odinstaluj też nagrywarkę i zainstaluj http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php.

Jak to nie pomoże to może wgranie nowego firmware coś da, a jak nie da to szykuj 90 zł na nową nagrywarkę czyli Pionner 215/115.

Ale ja nie miałem z nagrywarką żadnego oprogramowania od samego początku tylko nero dali wiec jak mam zainstalować te sterowniki do których mi dałeś link ?

Poszukaj na google.

Ehh A teraz wysuwam sie z pytaniem jaka nagrywarkę polecacie mi kupić ? Jakie wg was są niezawodne? I Czytają wszystko ?? W rozsądnej cenie?

taka sie opłaca ??

http://allegro.pl/item345575175_wyprzed … arto_.html

Jak masz za przeproszeniem takie coś kupować to lepiej nie kupuj wcale…

Bierz .

Bierz Pioneer’a to dobra firma. Osobiście posiadam nagrywarkę z tej firmy i jestem z niej zadowolony

Dokładnie to posiadam Pioneer DVR-110D

Niech bierze DVR-115D…

Pioneer DVR-215D

lepszej nie ma… jak chcesz na ATA to

Pioneer DVR-115D

to medion… popsuje się szybciej niż zdążysz ją sprawdzić :smiley:

nie bierz pod żednym pozorem!

dzięki spoko tą zakupie DVR-215D

Super, że bierzesz Pionka ale czy ty w ogóle masz SATA na płycie ?? Bo ja zakładam, że nie skoro masz tego LG’ka.