Nic nie widzi Dysku Twardego

Mam problem i szukam pomocy w związku z moim Dyskiem Twardym, otóż stało się coś takiego, że zawiesił mi się komputer. To wyglądało niewinnie, następnie po oczekiwaniu się zresetował. I już nie było tak łatwo, włączał się około 10 minut (wcześniej to była nie cała minuta) logowanie trwało tak długo, że się zdenerwowałem i wyłączyłem. Zapomniałem dodać, że cyka w czasie “problematycznej” pracy. Kiedyś miałem bad sektory, więc znowu używając HDD Regenerator próbowałem naprawić dysk. Lecz tym razem to nie było łatwe, na początku z Windowsa, ale program nie pozwolił bo Bad Sektor jest “pod” windowsem. Ok, zgrałem na płytkę i z płytki włączyłem, dotychczas zrobiłem to około 4-5 razy (za każdym razem po około 4 godziny) i niby usuwało, ale jak włączałem znowu program to znowu znajdowało i znowu naprawiało i tak w kółko. Zauważyłem, że na awaryjnym system działa poprawnie, oraz próbowałem naprawiać system i nic. Następnym i ostatnim moim krokiem było napisanie Tego. Więc proszę Was o pomoc! :?

Daj odczyt SMART dysku.Jeżeli w awaryjnym działa ok,to winne mogą być sterowniki,np od kary graficznej.

O to chodzi: ?

Dodane 19.01.2012 (Cz) 22:54

BUMP

Dodane 20.01.2012 (Pt) 11:48

BUMP

Dodane 21.01.2012 (So) 11:21

Porobilo sie. Wlaczylem rano komputer, internet dziwnie sie cial. Wlaczylem znowu komputer, a system zaczal “sie naprawiac”. Po czym sie zresetowal i w czasie ladowania sie resetuje. Wlaczylem HDD Regenerator i nic. Wlaczylem plyte systemu Windows by naprawic, i nawet nie widzi windowsa. Wlaczylem plyte live z GPartedem (czy jak on tam) i 8GB nie przydzielone, przydzielilem do nowej partycji z mysla, ze tam zgram wszystkie wazne pliki a potem sformatuje podstawowa partycje. Nastepnie odpalilem Windows Live (z cd) i tu tez nie wykrywa mi C: ani tej nowej partycji… Pomorzcie, jak moge odzysac wazne mi dane?

Dodane 21.01.2012 (So) 11:23

Ps. Tu nie ma jezyka polskiego i temu pisze bez polskich znakow, sorry.

MaxiePL ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Spróbuj spod live cd jakiegoś linuxa

Wygląda że dysk się sypie.Bieżąca ilość niestabilnych sektorów (oczekujących na remapowanie). Wartość RAW tego atrybutu wskazuje na łączną ilość sektorów oczekujących na rempowanie. Później, kiedy część z tych sektorów uda się odczytać, wartość jest zmniejszana. Jeśli błędy występują ciągle podczas próby odczytu niektórych sektorów, dysk podejmie próbę odzyskania danych, przeniesienia ich do zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego) i oznaczenia sektora jako remapowany.

Próbowałeś jakiegoś Linuxa Live CD?Namieszałeś już trochę z partycjami więc ciężko powiedzieć co będzie z danymi.HDD Regenerator to nie jest najlepszy program do takich rzeczy,lepiej go sobie odpuść.

HDD Regenerator pamietam ostatnio pokazywal az 1600 bad sektorow. A regenerowal 7-8 godzin. Gdy wchodze do GParted live (do robienia partycji i formatu) to pokazuje, ze partycja (ta najwieksza okolo 300gb) ma 3 bad sektory. Mam live cd z podstawowym linuxem, ale on nigdy nie widzial dysku, chyba tylko pendrive, ale sprawdze. Powiedzcie mi tylko, ze nie bede musial kupowac nowego dysku ![-o<

Dodane 22.01.2012 (N) 11:45

A i jestem na Linux’sie, ale on także nie widzi dysku (z resztą nie wiem, gdzie miałbym go szukać :stuck_out_tongue: ) . Co mam zrobić?

Dodane 22.01.2012 (N) 11:58

A i coś mam! Włączyłem program qtparted, a i on widzi dysk… Tylko jak dojść do dysku tak “explorerowo”?

Dodane 22.01.2012 (N) 12:02

“Brak praw do odczytu /dev/sda” :

Najlepiej idz do kolegi,sąsiada podepnij dysk i spróbuj odzyskać co się da,tak chyba będzie najprościej.

To dziwne bo smart który pokazałeś,nie pokazuje bad sektorów.Pokazuje niestabilne sektory które dysk próbuje odczytać.

Nie wiem co regenerował.

Najlepiej daj jeszcze raz odczyt smart z MHDD punkt 2, i wrzuć screna http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=14759&fid=12

Potem pewnie trzeba będzie zrobić zerowanie i remap,ale to oznacza bezpowrotną utratę danych.

Raz --> http://imageshack.us/photo/my-images/821/dsc00314x.jpg/

I dwa --> http://imageshack.us/photo/my-images/51 … 316jo.jpg/

A ja dalej nie rozumiem skąd Wy wiecie co to znaczy :stuck_out_tongue:

MHDD pokazuje więcej niestabilnych sektorów.Myślę że powinieneś przeprowadzić zerowanie dysku i remap. http://forum.hotfix.pl/sprzet-komputero … -t665.html

Zabezpiecz dane ,zostaną trwale usunięte.

I po tym mogę instalować już Windows’a? I czy “zmniejszy się zagrożenie” ponownymi błędami (bad sektorami czy jak tam kto woli…)?

Po zerowaniu musisz monitorować smart dysku.Jeżeli nadal pojawiać się będą niestabilne sektory,to niestety ale trzeba zmienić dysk.Nikt Ci nie zagwarantuje że to uzdrowi dysk,ale teraz i tak korzystanie z niego jest problematyczne więc… :slight_smile: