Nie bootoje

Witam

Mam pewien problem. Mam 2 kompy. Na jednym mam windows xp prof. /dysk 40gb/ i wsztstko pieknie chodzi. Dostałem 2 komputer., już prehistoryk P2400,8gb dysk, sformatowałem tą 8 ustawiłem w biosei boot z cd i chcialem normalnie winde zainstalowac XP ofkoz. ale nici wyskakuje bła BOOT FAILURE…INSERT SYSTEM DISK

wkładam sytem diska i ERRROKR I/O

no to myslalem moze ze cos z hdd, ale przepiąłem go na slava do mojego kompa i widzi go normalnie. Nastepnie ustawiłem go jako master i zainstalowałem na moim kompie xpeka, i normalnie chodiz…ale jak go przepre do 2 kompa to znowu BOOT FAILURE…i to samo.

Pomóżcie bo nie wiem co zrobic. Chce aby byl widoczny i sie uruchomił na tym 2 kompie

Dzięki wielkie

Andreas

Spróbuj zmienić taśmę (sprawdź ją w nowym kompie), może gniazdo IDE zmień, musisz wykluczać pewne rzeczy. Nie podpinaj w tym czasie innych napędów. Pierwszy HDD powinien być podpięty pod IDE 1. Jeśli nie działa, podepnij pod IDE 2.

Może wstaw 40-tkę do tego kompa, zobaczysz, jak reaguje. Jeśli płyta (czyt. BIOS) nie będzie jej widzieć, to zobacz czy masz możliwość ustawienia jej na zworkach z ograniczeniem do 32 GB.

Rozumiem, że przy odpaleniu PII 400 z dyskietki HDD jest widoczny i dane na nim.

Czy po zmianach ustawiałes z powrotem kolejność boot’owania?

Może ustaw np. tylko C.

Pozdrawiam 8)