Nie bootują się dystrybucje na pendrive


(adrian218) #1

Witam zauważyłem dziwny problem po wyjściu ubuntu 15.x , po nagraniu na pendrive po uruchomieniu pendrive, dostaję komunikat failed to load ldlinux. Co ciekawe dzieje się tak w dystrybucjach 15.x, poprzednie wersje nie mają tego problemu podobnie jest z debianem jessi. 


(GBM) #2

Usuń partycje na pendrajwie i załóż nową oraz sformatuj ją.


(adrian218) #3

unebootin, rufus, ultraiso tego używałem. W gparted usunąłem partycje na  pendrajwie i zrobiłem nową nic nie pomogło. Coś jest nie tak bo to nie możliwe,że przy 2 pendajwach, i różnych sposobach wypalania był ten sam błąd, i to tylko z dystrybucjami które wyszły na dniach.


(GBM) #4

 

Wczoraj zgrywałem przez dd Debiana Jessie także nie sądzę by coś było nie tak :slight_smile:

Spróbuj jeszcze przez dd, tutaj masz opisane jak to można zrobić: http://askubuntu.com/questions/59551/how-to-burn-a-iso-to-a-usb-device


(adrian218) #5

Ale mi chodzi pod windowsem :slight_smile:


(maew) #6

Te windowsowe programy są delikatnie mówiąc słabe jesli chodzi o dystrybucje linuksa. W większości wypadków nie działają. Jedyny program, który nigdy mnie nie zawiódł to win32 disk imager - nagrywałem tym iso Debiana na usb i działało zawsze ok, jak będzie z Ubuntu ciężko powiedzieć. Jak uruchomisz ten program, to zamiast rozszerzenia .img wybierz z listy all files jak zapyta o plik iso. Tu masz link:

 

http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/

 

Ewentualnie pozostaje użycie virtualbox lub płyty live cd i posłużenie się niezawodnym, linuksowym dd.