Nie chciane restarty systemu

Witam! Niedawno mi sie zepsuła karta graficzna (Geforce 7600), z blizej nieznanych mi powodów. Wymagała ona zmienienia, co uczyniłem wczoraj wieczorem. Po wsadzeniu nowej, troche gorszej karty i zainstalowaniu sterowników wszystko działało w porządku. Gdy dzisiaj rano próbowałem włączyc komputer wszystko było normalnie lecz po ok. 5 minutach pracy w normalnym trybie nastapił restart. Gdy znow probowalem popracować znów po takim samym czasie nastapil restart. Komputer jest po reinstalce windowsa i zmienieniu karty graficznej, jak pisałem powyzej. Sprawdziłem temperature podzespołów i wszystko wyglada OK. Prosiłbym o pomoc

sprawdź jeszcze czy dobre są kondensatory na płycie głównej, bo to one są częstą przyczyna restartów

Przepraszam że teraz palne, ale co to kondensatory? Tzn. jak je mam sprawdzić? Przepraszam że zadaje takie pytania, lecz jedyne co robie z komputerem to czyszczenie i wymienianie podzespołów.

może być przyczyną restartów też wadliwy sterownik karty graficznej -zmień na inny ściagnięty np z neta

Dodane 22.05.2010 (So) 11:29

kondensatory to elementy elektroniczne ,krótkie i okrągłe wałeczki jeśli są wybrzuszone-do wymiany!!

z literką “K” na wierzchu?

takie coś jak na zdjęciu są trzy sztuki zielone (jeden gościu trzyma w ręku)

znalazłem tylko jeden z plusem w okolicach karty graficznej, nie jest on wypukły - reszty nie moge znalesc, kazdy owy “wałek” ma litere “K” i nie jest wypukły.

podaj jaką masz płytę główną to się zobaczy gdzie masz kondensatory i jak one wyglądają, ale puki co odinstalowałbym sterowniki, dodatkowo wyczyścił programem http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Cleaner,Program,Windows,11540.html i zainstalował na nowo sterowniki ściągnięte od producenta

dobra, to ja zrobie raczej reinstalke windowsa… jak sie zakonczy to podam model mojej karty głównej.

Nie ma sensu robić reinstalki, bo do wczoraj było dobrze. Jest to prawdopodobnie wina zasilacza. Powiedz na jaką karte wymieniłeś poprzednią kartę, jaką masz markę zasilacza i ile WAT. Zobaczysz to jak ściągniesz boczną obudowę, wszystko pisze na zasilaczu. Do tego pobierz ten program http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html , i podaj mi pełny screen z zakładki Sensors , jest w sekcji HARDWARE.

z GeForce 7600 na Asus EAH4350 silent.

model zasilacza: PF - 400 PPC, 400W.

… screen zaraz przesle z komputera z ktorym jest problem…

Jeśli Twój zasilacz to Powerfox to jest to niestety tykająca bomba i należałoby go wymienić :slight_smile: Ze względów bezpieczeństwa, jak i takich że może nie trzymać napięć.

Dokładnie, to Powerfox…

a oto screen

Nie chcę wprowadzać Cię w błąd, ale nie wiem za co odpowiada linia VIN5, ale jest jakiś dziwny skok napięć, z 1.74v do maksymalnie aż 5.23v. Być może jest to napięcie na chipset albo pamięć ram.Oczywiście programowi nie ma co do końca ufać, tylko miernikiem trzeba byłoby sprawdzić napięcia. Najlepiej byłoby podpiąć inną zasiłkę. Jeśli kondensatory są ok, to trzeba wyeliminować winę sterowników, na Twoim miejscu wszedłbym do biosu, ustawił domyślne ustawienia (load settings default), zapisał je, odinstalowałbym wszystkie sterowniki do karty jakie są tylko na kompie, później przeczyścił pozostałości programem np Driver Sweeper (driver cleaner jest już trochę przestarzały) i sprawdził jak karta się zachowuje bez sterowników, czy dalej występują restarty.

Okej, dziękuje bardzo za pomoc, komputer już się nie restartuje :slight_smile:

Nawiasem mówiąc, wiedziałem że można na was liczyć :slight_smile: