Nie chodzi klawiatura Ubuntu 8.10

Witam. Zgodnie z moim poprzednim tematem próbowałem zakutalizować kernel na 2.6.30.9 i zainstalować linux-headers. Robiłem to w nocy i gdy używałem make && make install to zamknołem lapka i poszedłem spać. Rano otwieram i patrze, że skończyło, ale gdy chciałem zatwierdzić to klawiatura jakoś nie chodzi. No to reset i gdy uruchamiam linuxa to (znowu się potwórze) klawiatura nie chodzi. Może mi ktoś dać standardowe stery i wogóle gdzie to się sprawdza w linuxie, jakie znaki dostaje linux?

Dodatkowo, gdy się wyloguje dostaje takie błędy:

the xkeyboard keymap compiler(xkbcomp)reports:

warning: type "one_level" has 1 levels, but has 2 symbols

ignoring extra symbols

Errors from xkbcomp are not fatal to the X Server.

Najlepiej zainstaluj sobie wersję 10.04

Od razu odpada. Posiadam Backtracka 4, którego podstawą jest ubuntu 8.10.

Doszłem do błędu. Nie mam pliku defkeymap.kmap. Skąd go wytrzasnąć?

loadkeys -d

Cannot find defkeymap.kmap

Może stworzyć programem dumpkeys? A ten plik domyślnie powinien być chyba tu /usr/share/keymaps/ ale być może dla loadkeys możesz wymusić wczytywanie z innej lokalizacji.

Mógłbyś wyjaśnić mi to jak (za przeproszeniem) debilowi?

http://www.digipedia.pl/man/doc/view/keytables.5/ tu widzę że jest w miarę opisane. Niestety nie będe testował bo czasem już więcej postów na forum nie napisze:) chyba że w innym dysku. Mapowania nigdy nie robiłem, odpisałem to co mi podpowiadał MANual.

A nie lepiej by było, gdybym mógł skopiować ten plik ‘defkeymap.map’. Po prostu chciałbym, żeby ktoś wrzucił mi linka z tym plikiem i podał lokalizację, gdzie go mam wkleić. A może jest jakaś kombinacja klawiszy, która blokuje klawiature?

Komendy jakie użyłem, które i tak nie działają

loadkeys defkeymap.map

loadkeys pl

KTOŚ W KOŃCU POMOŻE?