Nie czysty dźwięk na X-Fi Gamer- w czy może być problem?

Kartę kupiłem jakiś czas temu, ale jakoś nie zwracałem na to uwagi, dźwięk jest taki jak by “suchy”, wiadomo ze to nie jest wada ale problem w tym że ta “suchość” w średnio-niskich tonach, nie mówię tu o basie ale o niskich tonach z satelitek podczas np" wybuchów, rzucaniu magi w jakiś grach brzmi tak dziwnie że można uznać to za charczenie, na początku myślałem że po prostu mi charczą głośniki ale potem się w słuchałem i wiem że to powoduje ten suchy dźwięk, jednakże można to uznać za “nieczystość dźwięku” bo trochę to przeszkadza. Jak narazie zauważyłem ten problem w Crysis- wybuchy, Turok- wybuchy+ ryczenie t-rexa, Wiedźmin- podczas walki w wprowadzeniu do gry gdy walczy się z tym czarodziejem- dźwięk czarów. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi jednak dzisiaj zauważyłem że w wiedźminie mi dźwięk trzeszczy, oczywiście zauważyłem to już wcześniej przy słuchaniu mp3 ale myślałem ze to po prostu wina MP3- wiadomo jak to jest z ich jakością. Zaskoczeniem było dla mnie trzeszczenie w grze :frowning: Jestem po prostu zawiedziony, na początku gdy ja dostałem byłem w niebo wzięty ale z czasem wszystko się okazało. Z Czystym sumieniem stwierdzam. LEPSZY DŹWIĘK BYŁ NA MOJEJ ZINTEGROWANEJ KARCIE! Co prawda nie był tak żywy, taki soczysty ale nie miałem trzeszczenia i charczenia, niektórzy kupują X-fi dla słuchawek, żeby mieć dobry dźwięk 3D. Powiem szczerze jest tylko trochę lepszy od tego z zintegrowanej. Dla kogoś kto używa 2.1 lub 5.1 nie ma sensu według mnie, no chyba że ma naprawdę kiepską zintegrowaną. Słyszałem tyle wspaniałych opinii ale ten dźwięk to nie jest to na co liczyłem. W Fiacie Punto mojej mamy radio SONY za 190zł grą lepiej od mojej karty za 250 :frowning:

Czy wy też macie takie problemy w swoich x-fi? Jeśli tak a zaradziliście to powiedzcie co mam zrobić? Jest jakiś sposób żeby mieć dźwięk jakości radia samochodowego? Żeby nie było jakiś nieczystości?

Słuchawki- Creativ Fatal1ty

Głośniki- Wieża Panasonic

To na pewno nie ich wina bo wcześniej takich problemów nie miałem.

Może końcówki jacków są zaśniedziałe kable już stare/złej jakości (bez oplotu czy jak kto woli ekranowania)

Trudno powiedzieć…

mam takie zakłócenia w css jak mi się minimalizuje a potem go przywracam ale jak uruchamiam ponownie kompa nie mam już tego problemu

czy tak się dzieje zawsze u ciebie ??

chrucik ,

Raczej nie w tym problem. O to kawałek z jednego komentarza na komputronik.pl

“Przede wszystkim dźwięk stał się bardziej soczysty i przestrzenny, wyraźniej słychać poszczególne instrumenty, acz uprzedzę że reprodukcja jest bardzo czysta, czasem wręcz sucha, co nie każdemu musi odpowiadać.”

“Drugi minusik natomiast, mocno subiektywnie już, za nieco zbyt suche czasem brzmienie.”