Nie czyta Cd

Witam

Za każdym razem gdy włożę płytę do cd wyskakuje mi okienko z informacja ze dysk jest pusty.Zaczyna czytać płytę i po chwili wyskakuje ze jest pusty dysk.Co mogę na to poradzić?

Miałem kiedyś ten sam problem :? Oddałem kompa do serwisu i wymienili mi napęd na nowy, bo okazało się, że był uszkodzony :slight_smile:

Być może laser jest uszkodozny…

Zrób aktualizację firmware: viewtopic.php?f=7&t=224723

Napisz coś konkretniej, jaki posiadasz napęd, marka, model, producent, rodzaj nośnika i producent, w jaki sposób nagrywany (czy używany tryb multisesyjny) itp. ??

To jest naped z laptopa MATSHITA DVD-RAM UJ-8415

To jest może laptop ASUS, mógł wysiąść. Przynajmniej u mnie trzeba było go naprawiać. Spróbuj uruchomić komputer z płyty bootowalnej, zobaczysz czy działa.

Tak to jest Asus. Gdzie mogę znaleźć najnowsza wersje firmware do tego napędu?

Włóż najpierw tą płytę instalacyjną windows i zobacz, czy uruchomi się z niej komputer.

uruchomił się wiec co to może być?

Usuń cały kanał IDE w menedżerze urządzeń, do którego podłączony jest napęd, zrestartuj i niech system jeszcze raz go zainstaluje.

Dalej nie czyta,tylko wyskakuje informacja ze dysk jest pusty :expressionless:

Możesz jeszcze sprawdzić nowe ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

Zaczęło czytać niektóre płyty ale nie wszystkie.Płyty są nie porysowane.

W dniu 02.07.2008 , o godzinie 16:50 został dopisany post przez dudi171

Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam :smiley:

To działają już wszystkie, czy nie?

Nie działają wszystkie ale to i tak już plus

Dużo ASUSów miało uwalone napędy od nowości.

Tylko że ja spotkałem się że nie nagrywały płyt - wywalało błędy i CD do śmietnika.

Ja tez tak miałem, pełno płyt zmarnowałem bo nie dało się nagrać.Mam jeszcze jedno pytanko ile mniej wiecej kosztuje napęd do asusa?

dudi171 , to spróbuj teraz usunąć ten kanał z menedżera.

Dalej to samo :expressionless: