Nie czyta plyt

Witam.

Mam taki problem. Normalnie nagrywam pliki na plyte w nero i kiedy chcem otworzyc zawartosc plyty mam taka wiadomosc. oihkcl.jpg

Sprawdzilem na XP i ta sama plyta dziala dobrze. Mysle ze to cos z systemem (Windows vista ultimate x64) bo naped normalnie czyta niektore plyty (np sterowniki od karty graficznej).

Prawdopodobnie masz ustawine jako domyśne nagrywanie podczas startu CD/DVD w Viście , możliwe ze nagrana płyta jest nie zamknięta .

Wiesz moze jak to naprawic? Plyta jest napewno zamknieta a po nagraniu na plyte kiedy klikne wlasciwosci pisze ze miejsca zajetego i wolnego jest 0bajtow

Komputer - właściwości CD/DVD - autootwarzanie i zmień akcję lub zaznacz monitoruj za każdym razem , zastosuj i OK

Nic nie dalo, tylko to ze przy wlozeniu plyty nie wyskakuje ten komunikat. Dalej nie da rady odczytac zawartosci plyty.

Jaką wersję Nero masz ? Pare miesięcy temu czytałem gdzieś, że starsze wersje są kompletnie niekompatybilne z Vista. Jeżeli najnowszą, to pomoc uzyskasz na stronie producenta. Musisz w ogóle tym Nero nagrywać, są lepsze programy i za darmo :slight_smile: … i co najważniejsze - sprawnie działają na Vista.

Posiadam wersje Nero 7 dla visty. A masz moze jakis konkretny program?

U mnie Vista wszystkie żadnej nie płyty chce czytać, wszystkie otwiera do zapisu.

Już było o tym: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=22&t=222724

Problem tkwil w programie do nagrywania, nie wiem czemu ale po nagraniu plikow na plyte w nero vista nie chciala rozpoznac plyty. Zrobie jeszcze aktualizacje do nero i sprawdze czy bedzie dzialac. Dzieki za pomoc

Hej somekid. Zajrzyj do Panelu sterowania—Autoodtwarzanie i zresestuj tam ustawienia na domyślne.

Niestety bez zmian :confused:

RobaK_PL

masz może zainstalowany program Nero INCD? spróbuj go odinstalować.

w ogóle najlepiej odinstaluj nero w ogóle, następnie zrestartuj komputer i prawdopodobnie zacznie działać :wink: a później jak będziesz instalował nero to bez Incd i jakiś zbędnych dodatków :wink:

ja miałem dokładnie taki sam problem :wink:

spróbuj wejść Total Comanderem na płytkę :slight_smile: i powiedz jaki efekt

Nie używam Nero od paru lat. Total Comandera nie używam, bo nie lubię shareware. Ale jestem pewien, że wszedłby.

To musi być jakiś magiczny błąd Visty, bo mogę zrobić obraz płyty programem do nagrywania, mogę zrippować muzykę do mp3, itd.

Jak ktoś mi powie, o co chodzi i jak to naprawić, to stawiam piwo lub colę (w zależności od wieku) :slight_smile:

a jakiego “nagrywacza” używasz?

P.S. mój opis był do RobaK_PL

to i ewina visty ale płyty…chłopie napisz jaka to płyta…

miałem podobnie z “tanimi” płytami…jak niechcesz mieć problemów nagrywaj na markowych płytach

wcale nie musi być winą Visty, ja miałem dokładnie taki sam problem i odinstalowane Incd z pakietu nero dopiero poskutkowało, i myślę że to zadziała w wypadku RobaK_PL w przypadku somekind sprawa jest inna, dobrze by było gdyby somekid napisał jaki program do nagrwania płyt i w jakiej wersji ma w systemie

A to pytanie do mnie?

Ashampoo.

Nie mam problemów z nagrywaniem, tylko z odczytywaniem. Nagraną płytę Vista widzi jako czystą, ot i cały problem.

XP czyta, Ubuntu czyta, wieża czyta, obraz da się zrobić, mp3 zgrać, a explorer z Visty nie czyta. To czyja to wina?

fakt pytanie tak :slight_smile:

sądzę że nie Visty choć na nią to wskazuje, a sądzę że to wina oprogramowania innego niż MS, jakiegoś programu do nagrywania płytek (może nawet alkohola jeżeli masz)

Nie mam alkohola. I nie rozumiem co do tego ma program do nagrywania?

Moja Vista nie czyta żadnych płyt, niezależnie od tego kto i czym je nagrał, nie czyta także płyt tłoczonych.