Nie da się wgrać widnowsa na laptopa

A więc tak. Mam laptopa Toshiba (z Angli bez gwarancji bo kosztowała tyle co drugi laptop). Przy instalacji Visty idzie pięknie. Jest już na końcowym etapie “Kończenie Instalacji” nagle monitor zaczyna migać i instalacja zatrzymuje się (czekałem z 45minut i nie ruszyła a wiem ile Vista się instaluje). Przy instalacji XP gdy jest ładowanie plików i po tym ładowaniu wywala błąd by ponownie uruchomić komputer w celu zobaczenia czy błąd znów się pojawi. Pisze tam też że może dysk jest uszkodzony i trzeba go wymienić lub wyciągnąć go.

Nie wiem co robić, rozkręciłem go (troszkę by widzieć przez szpary czy wszystko jest podłączone i było) ale to nic nie dało. Wiecie co mam zrobić?

Błąd wygląda następująco.

Proszę pomóżcie mi.

Poczytaj sobie o tym błędzie: LINK.

:slight_smile:

Ale ja nie mam żadnego Windowsa na tym laptopie, robiłem format więc jak mam wykryć wirusa??

Czytaj cały artykuł :slight_smile:

Tam nie tylko jest o wirusach, ale i o uszkodzonym sprzęcie i błędnych sterownikach itp.

Przeczytaj cały.

Serion ,

Czytaj ten artykuł…

No, wyciągłem dysk, przedmuchałem i włożyłem z powrotem. Włożyłem płytę Visty i patrze a tu na nowo same dyski się stworzyły (przed wyciągnięciem dysku, był on sformatowany i nie przydzielony). Gdy go formatuje zawsze jest zajęte 1mb dysku tak chyba nie powinno być.

Włóż do napenu płytke z gparted livecd i sformatuj dysk potem włóz płytke z visto.

Z ubuntu uruchomię gparted. A jak się formatuje tym programem? Nie wiem czy to pomoże ale spróbuje. Czy można jeszcze w jakiś sposób uratować ten dysk twardy?

Mam gparted livecd i wkładam płytke do napendu jak pisze zeby botować to botuje potem tylko 2 razy enter bo tam sie wybiera klawiature i język i jest uruchomiony program wtedy wystarczy zaznaczyć co chcesz usunąć i nacisnąć delete i potem zatwierdzić. Tam bendzie komunikat żeby zapisać to niezapisuj bo to zapisuje plik na dysku. Tylko spójrz czy jest czyste pole tam gdzie czysciłes i ile jest wolnego miejca. A może masz dysk sata i wtedy podobne komunikaty się wyświetlają ale na viscie to z początku instalacji po wybraniu np. home premium jest dalej okienko które pokazuje że niema dysku podłonczonego.

Sformatowanie gpartedem nic nie dało. Jest jakiś program co działa na Ubuntu i naprawi dysk?

Spróbuj skorzystać z Bootowalnej płytki HirensBootCd i opal z niej Hard Disk Tools a następnie WDClear czyli zerowanie dysku… Może to coś przyniesie. A sprawdzałeś czy masz zabezpieczony BIOS?

Nie mam takiej płytki. A bios, w jaki sposób zabezpieczony?

BIOS czasem zabezpiecza przed formatem ;)… Przynajmniej kiedys mialem taka faze na stacjonarnym kompie przy formacie w ostatnim procenie komp sie restetowal i buzer piszczal trzy razy…

Polecam Ci t plytke (pobierz ja sobie z neta, jej rozmiar to ok. 80 MB) na prawde przydaje sie. Skorzystaj z opcji zrestetowania ustawieD biosu wtedy wszelkie zabezpieczenia powinny zejsc.

Poprobuj cos w BIOSIE.