Nie da się wybrać windowsa 7 po instalacji win xp

Mam problem mam win 7 i xp windows 7 zainstalowany był wcześniej dziś hard formata zrobiłem partycji c zainstalowałem xp i 7 mi znikła :frowning: jak ma wygladać kod? bota? mój wygląda tak

a chciałbym z 7 a jeszcze lepiej by było gdyby podczas wybierania systemu nacisnął klawisz “q” i dopiero wtedy by odpaliło 7 (nie wiem czy sie tak da)

rozumiem ze 7 byl zainstalowany na osobnej partycji?

tak windows 7 jest na “d”

a windows xp na “c”

Może się mylę, ale WinXP Ci nie zbootuje Win7. Musisz uruchomić z płyty konsolę odzyskiwania i użyć polecenia fixmbr (o ile dobrze pamiętam) by przywrócić bootloader Win7.

Wpadłem na to wcześniej ale dla pewności powtórzyłem z twoim kodem … nie działa :frowning:

sprobuj zrobic ta komende fixmbr jak sugerowal Vifon

HeH bardzo prosto się mówi a tak krok po kroku bo aż taki dobry nie jestem…

wrzucasz dysk Windowsa XP i uruchamiasz jak do instalacji windowsa :slight_smile:

wiecej znajdziesz tutaj

Koledzy z komendą FIXMBR mają rację i to powinno pomóc. Ale troszkę bardziej przyjaźniejszą metodą jest użycie programu Easy BCD. Za pomocą kilku kliknięć myszy wprowadzisz do sektora rozruchowego nową wartość.

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro … 12231.html

Płytę z WinXP?! Przecież to nic nie zmieni.

Albo spróbuj tego EasyBCD (nie znam, ale wierzę, że działa), albo poszukaj instrukcji do Win7. Ja to robiłem dawno i nie na Win7, więc wiele więcej Ci nie pomogę.

Działa na 100% gdyż sam z niego kilkukrotnie korzystałem właśnie w sytuacji instalacji WIN Xp gdy już na dysku miałem zainstalowany WIN7.

Wirux , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja nikogo nie ignoruje mam nadzieje że jest lepiej…

(a teraz udam się do łóżka bye)

Potwierdzam, EasyBCD dział.

Są jeszcze inne sposoby, np BCDEDIT ale polecam EasyBCD jest najprostszym jaki znam.

Rzeźba w boot.ini na nic się nie zda, loader Xp nie potrafi załadować Win7 ani Visty. Musisz przywrócić bootloader Win7.

Najprościej w takiej sytuacji jest uruchomić kompa z płyty windows 7 i w trybie naprawczym sam odnajdzie system i wgra boot menedżera, powinny być wtedy oba systemy widoczne. Tyle teorii, a teraz to sprawdzę bo mam zamiar na lapku doinstalować XP, a jest już win 7. W razie czego mam kopie partycji z win 7, którą przywrócę Acronisem TrueImage.

Hej,

Posługując się programem EasyBCD trzeba pamiętać o jednym - o konieczności instalacji w systemie bibliotek Microsoft .NET Framework 2.0. Pobierzesz je tutaj.

Co do samych działań w programie polecam ten turtorial - jest co prawda w języku angielskim, ale po screenach dokładnie widać, co należy zrobić. Oczywiście testowałem wspomniane na własnym kompie z Windowsem XP oraz Vistą na pokładzie.

Pozdrawiam,

Dimatheus