Nie da się wybrać windowsa 7 po instalacji win xp

(Adamw11) #1

Mam problem mam win 7 i xp windows 7 zainstalowany był wcześniej dziś hard formata zrobiłem partycji c zainstalowałem xp i 7 mi znikła :frowning: jak ma wygladać kod? bota? mój wygląda tak

a chciałbym z 7 a jeszcze lepiej by było gdyby podczas wybierania systemu nacisnął klawisz "q" i dopiero wtedy by odpaliło 7 (nie wiem czy sie tak da)

(mikber18) #2

rozumiem ze 7 byl zainstalowany na osobnej partycji?

(Adamw11) #3

tak windows 7 jest na "d"

a windows xp na "c"

(mikber18) #4

(Darkvifon) #5

Może się mylę, ale WinXP Ci nie zbootuje Win7. Musisz uruchomić z płyty konsolę odzyskiwania i użyć polecenia fixmbr (o ile dobrze pamiętam) by przywrócić bootloader Win7.

(Adamw11) #6

Wpadłem na to wcześniej ale dla pewności powtórzyłem z twoim kodem ... nie działa :frowning:

(mikber18) #7

sprobuj zrobic ta komende fixmbr jak sugerowal Vifon

(Adamw11) #8

HeH bardzo prosto się mówi a tak krok po kroku bo aż taki dobry nie jestem...

(mikber18) #9

wrzucasz dysk Windowsa XP i uruchamiasz jak do instalacji windowsa :slight_smile:

wiecej znajdziesz tutaj

(Starchris) #10

Koledzy z komendą FIXMBR mają rację i to powinno pomóc. Ale troszkę bardziej przyjaźniejszą metodą jest użycie programu Easy BCD. Za pomocą kilku kliknięć myszy wprowadzisz do sektora rozruchowego nową wartość.

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro ... 12231.html

(Darkvifon) #11

Płytę z WinXP?! Przecież to nic nie zmieni.

Albo spróbuj tego EasyBCD (nie znam, ale wierzę, że działa), albo poszukaj instrukcji do Win7. Ja to robiłem dawno i nie na Win7, więc wiele więcej Ci nie pomogę.

(Starchris) #12

Działa na 100% gdyż sam z niego kilkukrotnie korzystałem właśnie w sytuacji instalacji WIN Xp gdy już na dysku miałem zainstalowany WIN7.

Wirux , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Adamw11) #14

Ja nikogo nie ignoruje mam nadzieje że jest lepiej..

(a teraz udam się do łóżka bye)

(Gregorsi) #15

Potwierdzam, EasyBCD dział.

Są jeszcze inne sposoby, np BCDEDIT ale polecam EasyBCD jest najprostszym jaki znam.

Rzeźba w boot.ini na nic się nie zda, loader Xp nie potrafi załadować Win7 ani Visty. Musisz przywrócić bootloader Win7.

(luger) #16

Najprościej w takiej sytuacji jest uruchomić kompa z płyty windows 7 i w trybie naprawczym sam odnajdzie system i wgra boot menedżera, powinny być wtedy oba systemy widoczne. Tyle teorii, a teraz to sprawdzę bo mam zamiar na lapku doinstalować XP, a jest już win 7. W razie czego mam kopie partycji z win 7, którą przywrócę Acronisem TrueImage.

(Dimatheus) #17

Hej,

Posługując się programem EasyBCD trzeba pamiętać o jednym - o konieczności instalacji w systemie bibliotek Microsoft .NET Framework 2.0. Pobierzesz je tutaj.

Co do samych działań w programie polecam ten turtorial - jest co prawda w języku angielskim, ale po screenach dokładnie widać, co należy zrobić. Oczywiście testowałem wspomniane na własnym kompie z Windowsem XP oraz Vistą na pokładzie.

Pozdrawiam,

Dimatheus