NIE da sie zainstalować Windowsa XP

Mam problem a mianowicie kupiłem nowego kompa i nie ma tam żadnego systemy.

Wyskakuje “Instalowanie składników windowsa” i powinno się wyświetlić okienko do formatowania i robienia partycji lecz nie ma nic tylko niebieskie tło i tak pisze coś w stylu “pojawił sie problem i system windows zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera”

I co mam zrobić ??

Dane:

Celeron D 3,20 GHz

1024 ramu

HDD: SATA

Grafa: Geforce 7300 256mb

Z góry dzięki za pomoc

Wchodzisz w BIOS > advanced BIOS features > first boot device ustaw na CDROM > esc > save & exit setup > Y.

Wkładasz płyte z Windowsem i pokaże się napis żeby kompa z niej wystartować to naciskasz np: spacje.

Następnie robisz wg instalacji na ekranie: Załadują się stery to wciskasz enter, potem f8, potem esc i masz partycje, zaznaczasz C:\ i enter > formatuj na NTFS i dalej wg instrukcji na ekranie.

W złączach PCI masz jakieś dodatkowe kart rozszerzeń, np. karta TV, karta sieciowa, itp ?

Jeżeli tak, to wyciągnij je na czas instalacji.

Ile posiadasz kości pamięci RAM ?

Jeżeli dwie, to wyjmij jedną kość na czas instalacji.

Jeżeli nie będzie poprawy, to zrób to samo z drugą kością pamięci.

Odp dla seba86mu nie mam tylko podłączoną grafike i 1 kość ramu

Jeżeli nie pomoże, to przestaw tryb SATA Mode z Ahci na IDE. Zrobisz to w Biosie w oknie Integrated Peripherals.

:wink: a płytka z windowsem może zwalona, pożycz od kolegi i zobacz może to będzie to.

pozdrawiam turboadi

Okej temat zamknięty już poproblemie

Okoo ,

jak możesz to napisz jak poradziłeś sobie z tym problemem, kiedyś może pomoże to innym.

R.

Tz. ja pożyczyłem innego Windowsa i się zainstalował bez problemu.