NIe dlugo kończę technikum Informatyczne-co dalej?


(system) #1

Witam.

Tak się powoli zastanawiam nad własną przyszłością. Jestem w technikum informatycznym w IV klasie. Hmmm nie wiem jak się zabrać za to.

Jeśli chodzi o informatykę:

-potrafię wszystko zrobić co na lekcji

-interesuje się sprzętem komputerowym, czytam czasopisma komputerowe

-nie lubie programowania

-ostatnio "wgłębiam" się w linuxa. Przestałem korzystać z windows'a -chyba że w coś sobie zagram.

Proszę o pomoc osoby które mają jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Może wybrać jakiś kierunek kształcenia się który jest powiązany z informatyką?

POzdrawiam


(Fokal) #2

Programowanie na studiach informatycznych Cie nie ominie niezależnie od tego czy to lubisz czy nie. Niezależnie od tego jaką specjalność wybierzesz, programowanie/skrypty itd. itp. zawsze będą. Znajomość sprzętu Ci za bardzo nie pomoże przy okazji zaliczeń/egzaminów, chyba że znasz budowę pamięci, architektury procesorów etc. Z kolei znajomość unixa/linuxa jak najbardziej zaprocentuje bo podstawy będziesz miał i będzie Ci odrobinę łatwiej. Nie należy również zapomnieć o matematyce, która w informatyce i na studiach informatycznych jest wszechobecna. No i najważniejsza rzecz. Lubisz informatykę, czy lubisz przesiadywanie przed kompem? Bo to jest często mylone :wink:


(system) #3

Troche znienawidziłem informatykę i przedmioty z nią związane bo nauczyciele czasem nic nie tłumaczą a wymagają. Często u mnie w szkole tak jest że nauczyciel sobie przyjdzie i powie"zajmijcie się sobą" albo pisze na gg... ;/ nie chce się z takim czymś znowu spotkać. Chcę się czegoś konkretnego nauczyć.