Nie działa Bluetooth USB - jak naprawić?


(Seba810) #1

Mając Windowsa XP zakupiłem adapter bluetooth firmy Media-tech "Nano Bluetooth stick" (o ten http://www.media-tech.pl/page.php?do=de ... 637&kid=17)

Wszystko działało ładnie, pięknie póki miałem Windowsa XP (bluetooth ten jest przystosowany do systemu Windows XP oraz Vista). Ale zmieniłem system na Windows 7 - Bluetooth działał, był wykrywany, aczkolwiek nie widział żadnego urządzenia (nawet jeśli było 2 cm od niego).

Teraz mam Ubuntu 10.10 (tylko i wyłącznie. Żadnego Windowsa nie mam na komputerze), i mam taki sam problem jak na Windows 7 - bluetooth jest wykrywany przez system, ale nie odnajduje urządzeń. (z tyłu jest również napisane, że pracuje z Windowsem 32 bit - XP oraz 7 były 32 bit, natomiast Ubuntu mam 64).

Pozostaje kupno nowego Bluetootha kompatybilnego z Ubuntu, czy można jakoś to naprawić? (mówiąc naprawić, mam na myśli ustawić coś, lub doinstalować aby działało)

Pozdrawiam, i dziękuję. Vizirek.

____

Edit:

Bluetootha tego chcę używać do połączeń z telefonem Nokia 5230. Niestety nie dali mi kabla, a więc zakupiłem to urządzenie, z myślą, że przyda się nie tylko do telefonu.

Warto jeszcze dodac (aby uniknąć zbędnych pytań): Wszystkie urządzenia, z którymi chcę sie połączyć działają poprawnie. Nie są również ukryte.

Oraz jeśli próbuję wyszukać komputer przez telefon - również nie znajduje go.


(dragonn) #2

A nie masz jakiegoś przycisku na obudowie lapka do włączania / wyłączania Bluetooth. Zainteresuj się również program rfkill. A mi pokaż wynik:

lspci -v

I

lsusb

(Seba810) #3

lspci -v : http://wklej.org/id/403389/

lsusb : http://wklej.org/id/403394/


(dragonn) #4

A próbowałeś rfkill (trzeba go doinstalować, powinno być w repo)? Pokaż wynik:

rfkill list

(Seba810) #5
0: hci0: Bluetooth

	Soft blocked: no

	Hard blocked: no

1: phy0: Wireless LAN

	Soft blocked: no

	Hard blocked: no

Proszę :slight_smile: