Nie działa Ethernet w pracy a w domu tak

Witam,

może ktoś ćwiczył coś takiego u siebie… Otóż - z dnia na dzień przestał działać mi Ethernet w laptopie (objawy jakby wysypała się karta) ale od początku.

Przychodzę, otwieram laptop, podłączam kabel i… cały czas “identyfikowanie sieci” … “sieć niezidentyfikowana”. Dzień wcześniej wszystko o i nic nie instalowane na laptopie którego sprawa dotyczy.

AVG nic nie wykrywa i generalnie jest porządek na laptopie. System legalny, CCleaner regularnie i smart defrag również systematycznie odpalany.

No to co… CMD:admin i ping 127.0.0.1 … 0% straty wszystko ok…

ale już 192.168.0.1 (serwer Windows Server 2012) - Transmission Error. General Failure.

serwer on-line i pingowalny z innego kompa stojącego obok (stacjonarny). RemoteDesktop Działa jak ta lala. tylko sieć uwzięła się na mój laptop. ;/

No nic …

cmd:admin

> ipconfig /release

ipconfig /flushdns

ipconfig /renew

… i lipa.

no to biorę męczę kabel i wtyczkę… wypinam z dobrze działającego i jest to samo.

… kabel w porządku - myślę “walnęło kartę od Ethernetu”… :frowning:

przyszedłem do domu, wyłączam wifi… zdołowany podłączam Ethernet i … ku mojemu zdziwieniu elegancko idzie przez kabel (ten sam którego używam w pracy)…

jednym słowem z dnia na dzień coś się zepsuło i … w domu działa a w pracy nie.

Skończyło się nawet przywracaniem systemu do momentu w którym wszystko było ok

oraz przywróceniem pełnego obrazu systemu. (backupy windowsowe wykonywane regularnie)

… efekt żaden …

komputer działa w grupie roboczej, nie w domenie, nazwy spójne w domu i w pracy (jedna grupa robocza) - wszystko było git. nagle przestało.

co to może być ?

Konfiguracja sieci (routera) w pracy nie była zmieniana?

Hej,

A w ogóle system w pracy otrzymuje adres IP? Jeśli tak, to jaki adres, brama i podsieć?

Pozdrawiam,

Dimatheus

system otrzymuje 192.168.0.212

serwer *brama* 192.168.0.100

… konfiguracja ruterów niezmieniane ale profilaktycznie za-upload’owane z pliku jednolite konfiguracje z okresu kiedy na bank było ok…

a tak w ogóle to temat można zamknąć - przyczyna nieprawidlowosci - wieszający się serwer dhcp windows server 2012 (proces był autokilowany)

przy podłączaniu maszyn nieobecnych w momencie bootowania serwera (czyli baaaardzo rzadko) nawet po przypisaniu statycznego ip

nie wiązało. dhcp opóźnione uruchamianie i po problemie :wink:

mimo wszystko ślicznie dziękuję

pozdrawiam,

Andrzej