Nie działa funkcja oszczędzania energii w GTX260

Witam

Na wstępie piszę że mam kartę Gigabyte GTX 260 OC 216SP 55nm.

Sterowniki zainstalowane w wersji Forceware 182.06 z płytki dołączonej od zestawu.

W programie GPU-Z w wersji 0.3.8 w zakładce Sensors w opcjach GPU Core Clock, GPU Memory Clock i GPU Shader Clock zamiast niskich zegarów trybu IDLE tzn oszczędzania energii mam wartości maksymalne karty tj. 630/1000/1356 zamiast 2D - czyli 300/100/600.

Obawiam się, że karta w windowsie vista64 pobiera mi maksymalną moc tj 206W w IDLE zamiast minimalnej mocy-boję się, że pójdę z torbami jak przyjdzie rachunek za prąd. Nie mam mozliwości sprawdzić poboru prądu miernikiem bo nie wiem jak to się robi.

Proszę o pomoc w tej sprawie niezwłocznie.

Zainstaluj najnowsze stery ze strony nividii.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki i wszystko jest ok tzn funkcja oszczędzania energii działa tylko niektóre gry nie działają np w gothic 2 nie można ustawić wyższej rozdzielczości niż 800x600 a mam telewizor 26 cali o optymalnej rozdzielczości 1280x720 a need for speed pro street wyłancza się gdy chcę zmienić rozdzielczość na wyższą niż 640x480. Przy wcześniejszych sterownikach dało się w gothicu 2 ustawić wyższą rozdzielczość tylko pobór energii był maksymalny.