Nie działa internet po podłączeniu routera do modemu

Witam. Mam taki oto problem, posiadam internet i modem z vectry Cisco EPC3925 do którego są podlączone kablami 2 komputery. Dodatkowo modem wysyła też sygnał wifi którego używałem tylko do łączenia się z telefonem. No i teraz jest problem ponieważ hasło do wifi mialem zapisane na kartce która zgineła i w telefonie który łączył mi się z siecią wifi automatycznie a teraz kiedy mam nowy telefon (stary sprzedałem) muszę ponownie wprowadzić hasło wifi którego nie znam. Dodam że umowa internetowa nie jest na mnie a włascicielka jest zagranicą więc nie mogę go zdobyć od vectry. Może ktoś wie jakie jest standardowe hasło do wifi tego modemu? Takie byłoby najprostrze rozwiązanie tego problemu natomiast ja próbowałem to obejść tak: mam router tp link TL-WR543G i podłączyłem pod modem z vectry, wyjscie z modemu cisco ethernet 1 pod router WAN, nastepnie z routera lan 1 pod komputer. Niestety na komputerze nie ma internetu i nie moge skonfigurować routera i teraz prośba do was jak to zrobić żeby to działało, chciałbym mieć internet podłączony dwoma kablami z modemu do komputerów (tak mam teraz) i czasami podlączyć router do modemu i mieć wifi żeby móc działać na telefonie. Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli podłączyłeś tak jak napisałeś to jest dobrze.

Na początek dobierz się z tyłu do tp-linka i zresetuj go, przytrzymując taki ukryty przycisk tak długo aż z przodu rutera znikną te światełka (chyba 5 sekund).

Moźliwe że ruter ma poprzestawiany dhcp. Po resecie komputer powinien mieć dostęp do panelu sterowania, standardowy login: admin, standardowe hasło: password.

Sprawdź internet czy działa.

Jak działa to przejdź to panelu sterowania rutera tplink i aktywuj wifi.

Być może ten reset routera jest kluczowy ale mam z nim problem. Oczywiscie znalazlem miejsce gdzie to sie robi i według instrukcji przytrzymuje przycisk 6-10 sekund ale router nie chce sie zresetować, diody cały czas świecą tak samo. Wcześniej ten router działał w nastepującej konfiguracji: miałem za oknem antene do odbioru wifi podlaczonął kablem do tego routera a z routera kablem podłączony komputer a więc router był ustawiony na odbiór sygnału wifi a nie rozsiewanie. Czy możliwe jest ustawienie routera aby nie dało się go zresetować i co to jest te dhcp o czym wspomniał merliner?

Dhcp - po ludzku automatyczna konfiguracja.

Niemożliwe zeby reset nie działał. Musi działać, inaczej ruter wadliwy.