Nie działa internet w laptopie

posiadam laptopa Toshiba Satellite L-20

z tego co wyczytałem posiada kartę bezprzewodową.

w domu mam założonego EDIMAXA , oraz D-Link Wireless Router G+

Czy muszę jakoś skonfigurować laptopa żeby odbierał sygnal ?

Bo nic nie wykrywa ?

a może w access poincie nadającym masz wyłączone rozgłaszanie SSID sieci bezprzewodowej i sieć nie jest widoczna dla wszystkich, dodatkowo może masz w access poincie włączony dostęp tylko dla określonych MAC adresów kart bezprzewodowych.

Sprawdź jak masz skonfigurowaną sieć bezprzewodową na AP dostępowym (jaki SSID, czy jest włączone DHCP, dostęp dla poszczególnych MAC, jakie szyfrowanie, jakie hasło) i ustaw takie parametry na karcie WiFi laptopa.

:shock:

wiesz za bardzo niewiem o czym piszesz troche to dla mnie czarna magia.

Mam jeszcze jeden komp w domu i on bez problemu działa.

Posiadam w tym stacjonarnym kartę D-Link

Czy mam coś pozmieniać w ustawieniach w laptopie ?

Jeżeli tak to bardzo prosze o instrukcje .

Po pierwsze napisz czy chodzi o to aby miec net na laptopie czy o cos innego ?

Jezeli chcesz miec net na Laptopie bez zadnych kabli to musisz w Stacjonarnym posiadac karte sieciowa bezprzewodowa ( ja mam Edimax za okolo 60,00 zl)

Druga sprawa jezeli juz bedziesz mial taka karte w stacjonarnym musisz ja zainstalowac na Stacjonarnym.

Jak juz to bedziesz mial to po odpowiednim skonfigurowaniu Stacjonarnego i Laptopa bedziesz sie cieszyl Netem na Laptopie bez zadnych kabli itp.

Mam tak i super sprawa gdziekolwiek sobie w mieszkaniu usiadziesz z Laptopem na kolanach bedziesz mial Net bez plataniny kabli pod nogami.

Warunek

Bedziesz mial Net na Laptopie tylko i wylacznie wtedy kiedy bedziesz mial wlaczony Stacjonarny!!

Gdybys chcial miec NET na Laptopie ale wylaczony Stacjonarny to sprawe rozwiazuje kupno Rutera.

przecież napisał że:

No tak racja.

Moze to pomoze http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … sc&start=0

no i nadal nie wiem co z tym laptopem , tak mam Router.

Tylko niewiem czy w Toshiba Satellite L-20 jest zamontowana karta bezprzewodowa , w necie wyczytałem że ten typ laptopa posiada WiFi lan , mam nawet kontrolke od tego i program , ale nie działa .

słuchaj to jak sprawdzasz czy sieć WiFi jest widoczna jak nie wiesz czy masz kartę bezprzewodową w laptopie??

w manadżerze urządzeń sprawdź czy jest karta bezprzewodowa, od tego trzeba zacząć. Przecież nie będziesz na laptopie próbował konfigurować sieci bezprzewodowej jak nie masz karty sieciowej :slight_smile:

W menadrzeże mam :

Karty PCMCIA > Kontroler Texas Instruments PCI-1510 Card Bus

Karty śieciowe > Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

sam juz niewiem czy mam tą kartę czy nie ? :cry:

to jest zwykła karta sieciowa na kabel, jeśli nie masz w manadżerze urządzeń innych kart sieciowych, to nie masz sieciówki bezprzewodowej.

to jest kontroler ze złączem PCMCIA, możesz na przykład dokupić kartę bezprzewodową na PCMCIA lub na mini-PCI o ile masz w laptopie wbudowaną antenę WiFI.

Ja mam Acer TM2420 i mam tak eb573217dc2e8bb5m.jpg

To taki Acer 1 roczny mialby karte bezprzewodowa a Toschiba byla by bez karty wifi ?

gdzie sprawdzić czy mam wbudowaną antenę WIFI ???

otworzyć przykrywkę kart mini-PCI pod spodem laptopa i zobaczyć, czy są jakieś kabelki, które można podłączyć do karty WiFi mini-pCI.