Nie działa internet wifi na laptopie

Witam,

Mam problem z laptopem, że nie działa mi internet przez wifi. Nie wiem czy jest to wina braku odpowiednich sterowników czy laptopa. Dodam tylko, że na początku zainstalowana była na nim Vista, a później była reinstalacja i teraz jest XP.

W menedżerze urządzeń wyświetliły się takie karty sieciowe: REALTEK RTL8139 FAMILY PCI FAST ETHERNET NIC i REALTEK RTL8187 BWIRELESS802.11G 54 MBPS USB 2.0 Network Adapter, laptop Toshiba.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

Przede wszystkim sprawdź, czy masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej. Następnie zainstaluj sterownik do karty sieciowej - tej WiFi oczywiście. Sterowniki do płyty powinny być dostępne na stronie producenta - podobnie ze sterownikami do karty. Ewentualnie te drugie można znaleźć na stronie Realtek’a.

:arrow: Sprawdź też, jakie karty widoczne są a aplecie Połączenia sieciowe w Panelu Sterowania. Może widoczna jest tam karta WiFi, tylko że nie jest ona włączona. :slight_smile:

:arrow: Sprawdź, czy na klawiaturze nie ma skrótów bądź przycisków które służą wyłączaniu modułu WiFi w laptopie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak jak pisał Dimatheus, a sterowniki z tąd. I co rozumiesz po pojęciem “nie działa mi internet”? Nie wyszukuje sieci, nie łączy się, nie odpala stron?

Pozdrawiam

Dzięki za wypowiedzi :slight_smile:

Ok, zrobię tak jak mi radzicie, mam tylko jeszcze jedno pytanie. Jeżeli nie mogę tam podłączyć internetu to czy mogę te sterowniki pobrać na inny komputer, potem je jakoś zrzucić na płytkę i zainstalować jeszcze raz na odpowiednim komputerze?? Czy są jakieś inne sposoby? Pytam, bo nigdy tego nie próbowałam.

To, że nie działa to znaczy, że nie ma opcji połączenia, bo ikonka która trzeba kliknąć jest nie podświetlona. Internet stacjonarny działał, z tym że nie wyświetlały się obrazki…

Pozdrawiam.

Tak, jak najbardziej możesz tak zrobić. Ikonka, którą trzeba kliknąć - masz na myśli tą “Połączenie sieci bezprzewodowej”?

Chyba o tą ikonkę chodzi. To muszę pobrać pakiet instalacyjny i ten pakiet wrzucić na płytkę i rozpakować go na tym drugim laptopie, dobrze myślę??

Tak, możesz tak zrobić. A próbowałeś na ową ikonkę kliknąć prawym przyciskiem myszy, i odnaleźć tam opcję “włącz”?

Co prawda nie mama tego laptopa przed sobą w tej chwili, ale jak dobrze kojarzę to nie działa tam ppm.

To dziwne, spróbuj całkiem możliwe że się uda. Jakby nie było sterowników to by nie pokazywało polączenia sieci bezprzewodowej. Powinno dać się kliknąć ppm. A co wyświetla pod “Połączenie sieci bezprzewodowej”? Czy w menedżerze urządzeń w zakładce karty sieciowe poprawnie wyświetla nazwę? Czy nie ma żadnego wykrzyknika, krzyżyka?

W menedżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników, a jest bardzo możliwe, że przy tej reinstalacji usunęły się sterowniki i wystarczy je wgrać, mam taką nadzieję przynajmniej :slight_smile:

Hej,

Możesz wrzucić na pendrive’a i z jego pomocą przenieść na drugi komputer; tak samo można zrobić z pomocą karty pamięci i - tak naprawdę - na wiele sposobów. :slight_smile:

Co rozumiesz pisząc, że nie wyświetlały się obrazki??

:arrow: A gdzie znajduje się ikonka, o której klikaniu piszesz: w połączeniach sieciowych czy w tray’u koło zegara na pasku Start?? Czy może jeszcze gdzie indziej. :slight_smile:

Jeśli najpierw formatowałaś dysk, to sterowniki na pewno są usunięte. Sprawdź też, czy karta sieciowa nie została wyłączona skrótem klawiszowym bądź specjalnym przyciskiem.

Pozdrawiam,

Dimatheus