Nie działa kamerka Logitech C110

Ma „program” ze sterownikami 32 jak i 64 bit (na przykład ten w wersji1.10).
Pewnie też akurat ten był dołączany do tej kamery…więc, jeśli kamera jest dobra to nie ma opcji, żeby nie działała.
Musi być jakaś inna przyczyna…pewnie prozaiczna, ale tak zawsze bywa z tymi najbardziej prostymi - trudno je znaleźć, bo szuka się skomplikowanych przyczyn a przeważnie jest jakaś duperela, którą po prostu się przegapia.

Ktoś tu pisał, że Linux ma problem ze sterownikami?
Ale to Ty dzwonisz. Taka dygresja.

Spróbowałem wszystkich sterowników by uruchomić kamerkę, instalowałem przy wyłączonym kablu z portu USB i dopiero jak program wrzucił info żeby podłączyć kabel włączałem i nie da się uruchomić kamerki. Mimo że program instalacyjny wyszukuje poprawnie nazwę kamerki to po zainstalowaniu sterowników jak również softu widać tylko czarne tło.

Ta sama sytuacja występuje przy każdym jednym porcie USB w PC.

Albo faktycznie kamerka jest uszkodzona, albo tak jak pisze @cyngiel_1 że jest to prozaiczna przyczyna co jej nie widzę, a jest i unieruchamia kamerkę.

Zrobiłem raz jeszcze instalację (sterowników w wersji 2.51) przy odłączonym kablu USB i włączeniu dopiero jak program dał info… i wygląda ona tak…

I tu właśnie… mimo zainstalowania sterowników, wykrycia kamerki jak i zainstalowanie softu nie ma podglądu obrazu live po zainstalowaniu całego pakietu.

A tak wygląda efekt instalacji sterowników i softu kamerki Logitech C110… czarne tło tylko.

Może błędnie myślę, ale nie wiem czy faktycznie nie brakuje jakiegoś kodeka video / obrazu by obraz był widoczny.

Identyczna sytuacja przy instalowaniu oprogramowania jest na sterownikach 1.10 zarówno w wersji 32 bity jak i 64 bity?
Zainstaluj tylko same sterowniki, bez „Logitech Webcam Software”.
Czyli nie będziesz miał zainstalowanego tego programu do kamerki.
Ale wejdź na skypa, czy tam w ten program sprawdzający na tej stronie co podałeś i sprawdź jakie będą informacje z tych programów.
Musi być jakaś prosta przyczyna (mechaniczna przysłona ?)…
Masz dźwięk z tej kamerki jak dasz nagrywanie obrazu, czyli nagrywanie będzie samego dźwięku…
Co jest w ustawieniach zaawansowanych tego programu?
Te nowsze kamerki i to nowsze oprogramowanie ma jakąś funkcję (przesłaniania)…nie wiem jak to ma niby działać, elektronicznie wyłącza podgląd?
Dziwna sytuacja naprawdę, pozostanie ci jedynie sprawdzić samą kamerkę na innym PC.
Zmieniasz te ustawienia…standard, szerokie, rozdzielczość.
Może antywirus blokuje ci kamerkę.

Na każdym rodzaju / typie sterowników jest tak samo. Na sterownikach w wersji 1.10 jest info że nie są to sterowniki do tego modelu kamerki.

Odinstalowałem raz jeszcze wszystko i zainstalowałem same sterowniki i nadal jest czarne tło.

Zrobiłem test kamerki na stronie pl.webcamtests.com i nie może być wykryta kamerka, to znaczy jako model jest wykrywany ale inne opcje już nie… wygląda to tak…

Przyznam że ten model kamerki nie ma przesłony mechanicznej. W Ustawieniach Zaawansowanych są takie opcje… są dwie karty

Video Proc Amp

Regulacja Kamery

Próbowałem wszelkich ustawień już z opcjami kamerki jak również wyłączyłem antywirusa i jest tak jak było.

Faktycznie ta kamerka C110 powinna być wykrywana plug and play tak jest w Instrukcji.

No to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić na innym PC.
Możliwe, że jednak jest uszkodzona…
Może sam kabel jest uszkodzony, ale wówczas komp nie wykrywałby jej.
Nie sprawdzałeś, ale zapewne dźwięk ci nagrywa.

Kamerka jest sprawna, sprawdziłem na innym komputerze i funkcjonuje super.

U mnie na PC nie można dojść ładu i składu co jest nie tak że nie ma obrazu.

Przepatrzyłem wszystkie możliwe opcję i ustawienia i nie ma nic co by wskazywało że jest nie tak na moim PC.

Jeszcze sobie tak pomyślałem czy czasami brak obrazu / czarne tło nie ma coś wspólnego że w Usługach są wyłączone co niektóre opcje… jak na screenie poniżej

Swego czasu coś nie coś tam zmieniałem i czy czasami nie jest wyłączona opcja która odpowiada za obraz z kamerki?.

Mogę też pokazać opcję które mają uruchomienie Ręczne jak będzie potrzeba.

Pewnie przesadziłeś z wyłączeniem tych wszystkich usług.
Przecież ręcznie w Windows 7 wyłącza się co najwyżej kilka.
Inne są tak ustawione, że kiedy system ich potrzebuje to je włącza a nie potrzebne są nieuruchomione.
Więc wyłączając z automatu wszytko, trudno ogarnąć, czy faktycznie nie wyłączyłeś czegoś potrzebnego.
Nie wiem, raczej wszystkie są zawsze ustawione na automatyczne uruchamianie lub ręczne.
Możliwe, że wyłączyłeś jakąś potrzebną.
Ja w Windows 10 mam wyłączoną jedną.

Innym to znaczy z jakim systemem. Oryginalne oprogramowanie ze strony Logitech jest do Win 8 i 10.

@cyngiel_1 nie wiem właśnie czy tymi zmianami nie dołożyłem że teraz nie ma obrazu z kamerki… skoro na PC co też ma Windows 7 funkcjonuje bez problemu.

@anon93960605 z tym że pierwotnie kamerka była tylko na Windows XP w chwili zakupu działała tylko pod XP, a teraz są sterowniki owszem na Windows 7, 8 i 10… ale u mnie to nie funkcjonuje.

Na stronie Logitech jest do pobrania kompatybilny tylko z

Co do wyłączonych usług. Mozliwe. Masz wyłaczony Asp.Net, .Net Framework a te są wykorzystywane przez używane aplikacje.
Piszesz ze działa ci na innym Win 7. Zajrzyj do usług. Zapisz które są włączone i zrób tak samo u siebie. Potem sprawdz czy jakiś efekt to przyniosło.

Mylisz się, starsze dostępne wersje tego oprogramowania są dostępne na stronie producenta i działają jeszcze w Windows XP i 7.
Tylko najnowsza wersja jest dedykowana Windows 8/10.
Tutaj wszystkie wersje do pobrania.


Jeśli kamera działa na innym Windows 7 to jak nic w systemie kolegi ma wyłączoną potrzebną usługę lub brakuje mu wymaganego service packa1 do Windows 7, lub jakichś właśnie Net. Frameworków.

Faktycznie jest do Win 7. Przy włączonym filtrze uBlock wyśietlała mi sie wyłacznie wersja pierwsza czyli do win 10

Pobrać i spróbować na tym sofcie do pokazał @anon93960605?.

Mi się tak coś właśnie widzi że może być wyłączona jakaś usługa lub nie ma odpowiedniego kodeka video żeby był widoczny obraz.

To jest przecież ta sama wersja, którą już próbowałeś

Zrób tak jak ci radził kolega @anon93960605
Sprawdź na tym innym komputerze z Windows 7, na którym działa kamera - co ma zainstalowane w „programy i funkcje”.
Sprawdź jakie ma zainstalowane pakiety Net. Framework, (ewentualnie dociągnij u siebie te, których nie masz) oraz włącz wszystkie funkcje tak jak są włączone na tym działającym kompie.
Później trzeba szukać dalej.

Fakt robiłem już instalacje tych sterowników.

Ustawiłem wszystkie Usługi tak jak ma inny Windows 7 (jest dokładnie tak samo ustawione), uruchomiłem ponownie komputer i… kamerka nadal nie funkcjonuje. Włączę ją na tym drugim PC i funkcjonuje od razu. Powiem że już nie wiem co może być tego powodem…

Jeszcze bym się złapał tych kodeków… jak instalować to które kodeki bądź która paczkę kodeków zainstalować?.

Dodam że aktualnie mam paczkę kodeków Media Player Codec Pack.

Dziwne listy masz włączone, zgłoś błąd do twórcy listy po namierzeniu:

Ja tam nie dodaje dziwnych projektów na blokowanie pop-upów / malware / spyware / trackingu i jakoś działa rozwijalna lista.

Po co ci ten pakiet kodeków?
Mam też na innym lapku Windows7 i raczej nie miałem kłopotów z odtwarzaniem żadnych materiałów, bez żadnych paczek kodeków.
Miałem jedynie świetny systemowy Windows Media Player, a jak brakowało mi faktycznie czegoś, to instalowałem mały potrzbny plik na przykład do odtwarzania napisów w WMP, lub flv.
Można też zainstalować jakiś odtwarzacza ze swoimi kodekami jak Splash, czy inny.
Po co sobie śmiecić system dodatkowymi kodekami, może wyniknąć jedynie jakiś bałagan i konflikt.
Na tym drugim PC też masz ten pakiet zainstalowany?
Miałeś jeszcze sprawdzić, jakie tam są Net.Frameworki i dodatkowo, czy twój i tamten system oba mają service pack, czyli są Windows7 Home [czy tam wyższy] Edition (SP1).