Nie działa klawiatura w menu wyboru systemu

Witam

Ostatnio zalałem sobie klawiaturę, kupiłem nową (oczywiście bardzo tanią :]) pod USB. Problem polega na tym, że przed uruchomieniem systemu nic nie mogę zrobić. Tzn. mogę wejść do BIOSu, ale np. już w menu wyboru systemu (GRUB) nie mogę zrobić nic. Mogę tylko sobie czekać aż minie czas i załaduje się pierwszy system z listy.

Klawiatura nie działa też w menu, które wyświetla się przed ładowaniem Windowsa po zresetowaniu komputera przy ładowaniu systemu - “uruchom system normalnie” itd.

Da się to jakoś naprawić czy muszę latać po sklepach za jakimś adapterem USB>PS2? Bo pewnie tu jest problem.

Z góry dziękuje za pomoc.

wejdz do bios i znajdz opcję usb keybord support, przełącz na enable, zapisz zmniany przy wychodzeniu z bios’u i gotowe:)

musisz podłączyć zwykłą klawiaturę na PS2 i nią w biosie ustawić klawiaturę USB na włączoną (enabled) i wtedy będzie Ci działać.

nie musi bo:

Faktycznie jest taka opcja i już wszystko działa, dziękuje za pomoc. Prosta sprawa a w życiu bym na to nie wpadł - tzn. po prostu dziwne jest to, że domyślnie jest wyłączone, za cholerę nie szukałbym tego w BIOS