Nie działa mi dzwięk

Witam , mam problem z komputerem , a tak jaśniej z sterownikiem do dzwięku.

Jakiś rok temu rozwaliła mi się karta graficzna.Przed wymianą karty graficznej działał mi dzwięk.

Po Wymianie karty graficznej dzwięk nie działa. ;/

Te Sterowniki do dzwięku które instalowałem przed wymianą karty graficznej działały , po wymianie już nie ;/.

Nie wiem , czy może karta graficzna może być zzintegtrowana z kartą dzwiękową.

Próbowałem zobaczyć jaką mam karte dzwiękową przez Program Everest do sprawdzania sprzętu, lecz mi nic nie wykrywa. ;/

Mam Windows Xp Home edition.

Jeżeli ktoś wie ocb proszę pisać tutaj lub na *****

albo tu albo w ogóle.

Nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej temat zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin. Przenoszę do odpowiedniego działu.

Co ma piernik do wiatraka,jeśli chodzi o karte graficzną i dzwiękową,możesz przywrócić domyślne ustawienie Biosu,odinstalować stare sterowniki od dzwięku ,i poszukać czy są nowe,a jeśli po wymiane dzwięk nie działa powodem może być uszkodzenie niechcący karty dzwiękowej zintegrowanej,albo walnij formata i tyle.Jeśli nie działą dzwiękówka dalej,kupuj nową ,ile to ja już razy naprawiałem że dzwięk nie działa,ale najczęsciej albo gniazdo albo coś się spaliło,kupna nowej dzwiękówki 20 -40 zł,takiej normalnej,zintegrowane dzwiękówki to według mnie porażka,dlatego coraz częsciej na płytach się ich nie montuje,i do płyty daje sie dzwiękówke pod PCI-e x1 ,według mnie super pomysł, zrób według jak ci powiedziałem,chyba że ktoś na forum poda,lepsze rozwiązanie:P