Nie działa mi Internet przez router na Linuksie Ubuntu

Czytanie list pakiet├│w… Gotowe

Budowanie drzewa zale┼╝no┼Ťci

Odczyt informacji o stanie… Gotowe

Pakiet pidgin nie ma dost─Öpnej wersji, ale odnosi si─Ö do niego inny pakiet.

Zazwyczaj oznacza to, ┼╝e pakietu brakuje, zosta┼é zast─ůpiony przez inny

pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.

E: Pakiet pidgin nie ma kandydata do instalacji

te śmieszne znaczki powstały podczas otwierania pliku w windowsie bo w linuxie to normalne litery ( chyba inne kodowanie)

Strasznie dziwna sytuacja. Nie działa Ci internet na tylko na Ubuntu i Xubuntu a na Windowsie OK, karta sieciowa jest wykrywana, masz przypisany adres IP od routera, idą pingi. Powyższy komunikat również dziwny, nie spotkałem się z takim więc nie wiem czy to wina braku internetu czy pidgina czy menadżera pakietów. Czy przy próbie instalacji innych programów jest identyczny błąd?

Czy tak samo przy próbie instalacji czegoś w Synapticu?

Albo poprzez Aptitude?

sudo aptitude install apt-file

Spróbuj też może inną dystrybucję Linuksa, jakąkolwiek jako LiveCD.

w tamtych innych też pokazuje mi błąd połączenia jeśli chcę ściągnąć aplikację z internetu , ale jeśli z płyty coś doinstalować to idzie ok. i instaluje się

// Połączono posty.

karta sieciowa : (dane z windowsa) Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

ta karta sieciowa powinna bez problemów być obsługiwana, spróbuj inną dystrybucję, niestety nie mam pomysłu

PS: czy czasem nie masz może filtrowania MAC w routerze ustawionego albo coś?

Nie wiem jak to sprawdzić ;/

Musisz wejść na router i zobaczyć w opcjach czy jest tam taka opcja ustawiona. Na routerze powinien być numer IP oraz login i hasło jeśli nie zostały zmienione.

Spróbuj też inną dystrybucję Linuksa.

PS: A w windowsie masz zmieniony MAC czy oryginalny? Sprawdź to w Panel Sterowania --> Połączenia sieciowe --> Połączenie lokalne (to którym się łączysz) --> Właściwości --> Konfiguruj --> Zaawansowane --> Network Address

masz tam coś wpisane czy masz nieobecna?

Co ma piernik do wiatraka?

Wiem, bo ifconfig wykrył Twoją kartę sieciową.

Co Ty nie powiesz…

Ok, czy router ma dhcp. Jeśli tak, to wpisz…

sudo dhclient

I sprawdź czy działa. Jeśli nie to poczytaj:

man ifconfig

http://linux.msstudio.com.pl/Howto/ppp/PPP-HOWTO.pl-12.html