Nie dziala mi mikrofon

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc z moimi sterownikami. Dziś kupiłem słuchawki Tracer TRS-216M, jedynie nie działa mikrofon. W evereście nie widze swojej karty dzwiekowej, ani plyty glownej. Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiednich sterowników!

Dodam jeszcze że moj system to : Windows 7 64 bity Ultimate SP 1

scaled.php?server=442&filename=przechwytywanietb.png&res=medium

scaled.php?server=19&filename=przechwytywanie1u.png&res=medium

Wejdź Start -> Panel sterowania (zmień widok na małe ikony) -> Dźwięk -> Zakładka: Nagrywanie i sprawdź, czy masz ustawione odpowiednie urządzenie.

A co do braku informacji, co do podzespołów to w Evereście to normalne, bardzo często nie wyświetla prawidłowo informacji.

Kliknij PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Menedżer urządzeń -> Sprawdź, czy nie masz żadnych wykrzykników, czy też znaków zapytania przy którymś ze sprzętów.

Gdy wchodzę w zakładę nagrywanie niestety nie wykrywa mojego mikrofonu. W menedżerze urządzeń nie mam żadnych wykrzykników.

Ktoś ma jezcze jakieś pomysły?

a w znajdowaniu urządzeń?

@mitus1211, a co menedżer urządzeń w ogóle mówi nt. kontrolerów dźwięku, jest tam podana jakaś swojska nazwa producenta, czy jakieś domyślne coś Microsoft’u.

Co do znajdowania sterowników, będziesz musiał najwyraźniej zastosować starą jak komputery osobiste metodę, czyli odczytanie modelu płyty głównej, który jest na niej nadrukowany. To się tyczy w sumie stacjonarnych (lapka ciężko jest rozebrać ;)), zgaduję że o takiego chodzi. Tak więc jeśli masz możliwość (czyt. nie masz plomby gwarancyjnej lub komp nie jest już na gwarancji), to odkręcasz blachę obudowy (patrząc na przód PC-ta, będzie to lewa strona, jeśli Twój typ budki jest robiony z oddzielnych, w innym wypadku całą blachę będzie trzeba odkręcić i zdjąć) i przyglądasz się płycie głównej. Gdzieś w środkowych rejonach, niedaleko mostka północnego (w sąsiedztwie slotów pamięci lub magistrali AGP/PCI-E - tam gdzie grafika siedzi) powinieneś odnaleźć napis/nazwę płyty głównej, spisz ją sobie i poszukaj sterowników i/lub podaj tutaj.

PS. Jakbyś miał jednak kłopot ze zlokalizowaniem nazwy na płycie, to jak możesz, cyknij fotkę i ją pokaż (tylko niech będzie w miarę dobrej jakości ;)).