Nie działa mi program Power2go i LabelPrint

Nie wiem dokładnie w którym momencie i dlaczego, ale przestały mi działać programy Power2go (wypalanie płyt itp) raz Label Print (tworzenie etykiet). Mam Asusa F5N i te programy były już na lapku zaintalowane przy zakupie. Mam też oryginalną płytkę z tymi aplikacjami.

Programy się po prostu nie uruchamiają, klikam ikonki i zero reakcji. Żadnego komunikatu. NIC.

Zdeinstalowałem to, co było na kompie. Użyłem płytki z tymi programami i nadal to samo, czyli nie mogę w ogóle, w żaden sposób odpalić tych programów.

CO JEST???

Wiem, że to płatne programy, ale też nie było info w stylu “zapłac, bo nie będziesz mógł korzystać”… Co robić???

Drugi problem to kodeki ACE Mega Pack (do sciągnięcia z dobreprogramy…). Po ich zainstalowaniu przestaje mi prawidłowo działać kamerka na moim lapku (aplikacja LifeFrame2, kamera 1.3 mega pix). Po instalce kodeków, gdy uruchamiam aplikację kamery, to włącza się program i jego interfejs, ale obraz z kamery jest czarny, czyli nic nie widać :? Po deinstalacji kodeków wszystko wraca do normy… No ale bez kodeków to ciężko jakikolwiek film obejrzeć…

Domyślam się, że chodzi o jakieś ustawienia i/lub jakiś konflikt urządzeń, ale GDZIE TO ZNALEŹĆ i POPRAWIĆ???

Bardzo proszę o jakieś informacje. dzięki