Nie działa mi przełączanie użytkowników


(qwaler) #1

Tak jak w temacie. W internecie jest wiele o tym napisane, ale nic z tego nie działa. Mam Windowsa 7 ze zintegrowanym SP1 z najnowszymi updatami. Wcześniej działało, teraz nie. Podejrzewam, że winę ponosi Realtec HD Audio Drivers


(Piotrkijak) #2

Uruchom cmd z prawokliku jako admin i wpisz polecenie sfc /scannow. Jak nie pomoże, zostaje przywracanie systemu…


(qwaler) #3

Może to jakaś usługa, sterownik, update? Ma ktoś coś podobnego? Przywracanie systemu nie wchodzi w rachubę, bo nie mam punktu… Jeszcze jeden gratisik jaki zauważyłem - nie działa aero shake.


(Piotrkijak) #4

Spróbuj najpierw to co napisałem. Jeżeli nie rozwiąże to problemu, uruchom kompa w trybie awaryjnym i sprawdź czy tam problem również występuje.


(qwaler) #5

Próbowałem twoje rozwiązanie ale na zwykłym trybie. Zaraz sprawdzę. Popatrz jeszcze do góry. Edytowałem posta.


(Drawkora) #6

PPM na Komputer->Zarządzaj-> Rozwijasz pozycję “Usługi i aplikacje”-> Wybierasz usługi-> Znajdujesz “Usługi terminalowe”-> Dwuklik na niej-> Zmieniasz typ uruchomienia na “automatyczny”, możesz zaraz po tym ją uruchomić.


(qwaler) #7

To jest Windows 7, a nie XP nie mam takiej usługi. Jestem w grupie roboczej, a nie domenie. Musi być jakieś powiązanie między aero shake i przełączaniem użytkowników. W trybie awaryjnym też nie działa mi przełączanie użytkowników. Inne pomysły? Usługi, sterowniki, programy?


(Piotrkijak) #8

W takim razie są problemy z jakimś plikiem systemowym, ponieważ w awaryjnym Windows ładuje to, co jest mu niezbędne do działania. Spróbuj jak pisałem zrobić przywracanie systemu.


(qwaler) #9

A ty, masz 7, że jesteś tak tego pewny? Bardzo bym prosił żeby ktoś się wypowiedział na ten temat, kto miał (ma) taki problem, albo ma jeszcze jakieś pomysły.


(Drawkora) #10

Kiedy dokładnie pojawił się problem? Instalowałeś coś na PC, wprowadzałeś zmiany w systemie. Na kilku innych forach podobnie użytkownicy mają z tym problem i to po zainstalowaniu SP1 dla 7.


(qwaler) #11

Problem wg. mnie pojawił się po instalacji Realtec HD Audio Drivers. SP1 mam zintegrowane i po instalacji ładnie działało wszystko. Dopiero po kilku updatach lub po tym sterowniku nie działa. NIe wiem, nie chce robić znowu formata.

@Update: “Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.”


(Drawkora) #12

A próbowałeś naprawy systemu z płyty z Windows’em?


(qwaler) #13

Dokładniej? W tym jestem zupełnym laikiem. Wiem że coś takiego jest, ale jak z tego korzystać?


(Piotrkijak) #14

Tak, mam ten system. Jestem tego pewny, ponieważ z Windowsem mam już do czynienia ponad 8 lat i wiem co piszę. Prawda jest taka, że trzeba próbować wszystkiego, nawet największe błahostki. Ja właśnie miałem sporo takich sytuacji gdzie przyczyną usterki było coś, na co w życiu bym nie wpadł. Zresztą poczytaj sobie o trybie awaryjnym i sam zobaczysz, że e tym trybie ładowane są podstawowe składniki systemu, więc z logiki wynika, że coś jest z systemem i to może być problem z jakimś plikiem. Czasami właśnie mają miejsce takie anomalie, że nagle od tak bez powodu dany plik przestaje funhkcjonować właściwie i w efekcie tego np. w oknach eksploratora nie ma przycisków nawygacyjnych i wystarczy ponownie zarejestrować odpowidni plik dll(w przypadku braku przycisków nawigacyjnych shell32.dll), zrobić restart i wszystko wraca do normy. Tak btw, ja nie wiem, po co zakładałeś ten temat, skoro masz w nosie udzielane porady-jak się masz za takiego mądrale to sobie sam znajdź przyczynę…


(qwaler) #15

No nie mam się za mądralę, po to proszę was o pomoc, ale na początku napisałem że większość tego co jest w necie nie działa. Może plik shutdown.exe jest uszkodzony XD. Nie wiecie czy jakiś wpływ ma te Realtec HD Audio Drivers? To czemu to narzędzie sfc nic nie pokazuje? I nie mam udzielonych rad w nosie tylko po kolei wszystkie próbowałem. Rejestr i gpedit.msc nic nie pomaga. Podkreślam dodatkowo, że Aero shake i switch user ma ze sobą coś wspólnego, bo obie te rzeczy nie działają.


(Drawkora) #16

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions


(qwaler) #17

Co samo się naprawi? Nie wiem, wiem tylko tyle że w windows xp trzeba było jakieś komendy do konsoli wklepywać.


(Drawkora) #18

Instalowałeś kiedyś Windows’a 7? To już nie tak jak XP, że instalacja odbywa się, jakby w DOS’ie. Wszystko jest już zmienione graficznie.

Naprawa z płyty wygląda następująco. Na początku musisz w biosie ustawić pierwsze urządzenie rozruchowe - napęd DVD (jak przy instalacji systemu). Płyta ci się uruchomi, a następnie powtarzaj kroki z tego filmiku:

Co prawda jest on w jęz. angielskim i na angielskiej wersji systemu, ale poza tym niczym się nie różni. Myślę, że sobie poradzisz


(qwaler) #19

Tak instalowałem już 3 raz… Ale i tak Microsoft całkowicie się nie odcina od dawnych systemów :p, po prostu nigdy nie korzystałem z tego narzędzia. Nie pomogło. Coś innego?


(Drawkora) #20

A pojawia się jakiś komunikat, czy coś w tym rodzaju?