Nie działa mi przełączanie użytkowników

Tak jak w temacie. W internecie jest wiele o tym napisane, ale nic z tego nie działa. Mam Windowsa 7 ze zintegrowanym SP1 z najnowszymi updatami. Wcześniej działało, teraz nie. Podejrzewam, że winę ponosi Realtec HD Audio Drivers

Uruchom cmd z prawokliku jako admin i wpisz polecenie sfc /scannow. Jak nie pomoże, zostaje przywracanie systemu…

Może to jakaś usługa, sterownik, update? Ma ktoś coś podobnego? Przywracanie systemu nie wchodzi w rachubę, bo nie mam punktu… Jeszcze jeden gratisik jaki zauważyłem - nie działa aero shake.

Spróbuj najpierw to co napisałem. Jeżeli nie rozwiąże to problemu, uruchom kompa w trybie awaryjnym i sprawdź czy tam problem również występuje.

Próbowałem twoje rozwiązanie ale na zwykłym trybie. Zaraz sprawdzę. Popatrz jeszcze do góry. Edytowałem posta.

PPM na Komputer->Zarządzaj-> Rozwijasz pozycję “Usługi i aplikacje”-> Wybierasz usługi-> Znajdujesz “Usługi terminalowe”-> Dwuklik na niej-> Zmieniasz typ uruchomienia na “automatyczny”, możesz zaraz po tym ją uruchomić.

To jest Windows 7, a nie XP nie mam takiej usługi. Jestem w grupie roboczej, a nie domenie. Musi być jakieś powiązanie między aero shake i przełączaniem użytkowników. W trybie awaryjnym też nie działa mi przełączanie użytkowników. Inne pomysły? Usługi, sterowniki, programy?

W takim razie są problemy z jakimś plikiem systemowym, ponieważ w awaryjnym Windows ładuje to, co jest mu niezbędne do działania. Spróbuj jak pisałem zrobić przywracanie systemu.

A ty, masz 7, że jesteś tak tego pewny? Bardzo bym prosił żeby ktoś się wypowiedział na ten temat, kto miał (ma) taki problem, albo ma jeszcze jakieś pomysły.

Kiedy dokładnie pojawił się problem? Instalowałeś coś na PC, wprowadzałeś zmiany w systemie. Na kilku innych forach podobnie użytkownicy mają z tym problem i to po zainstalowaniu SP1 dla 7.

Problem wg. mnie pojawił się po instalacji Realtec HD Audio Drivers. SP1 mam zintegrowane i po instalacji ładnie działało wszystko. Dopiero po kilku updatach lub po tym sterowniku nie działa. NIe wiem, nie chce robić znowu formata.

@Update: “Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.”

A próbowałeś naprawy systemu z płyty z Windows’em?

Dokładniej? W tym jestem zupełnym laikiem. Wiem że coś takiego jest, ale jak z tego korzystać?

Tak, mam ten system. Jestem tego pewny, ponieważ z Windowsem mam już do czynienia ponad 8 lat i wiem co piszę. Prawda jest taka, że trzeba próbować wszystkiego, nawet największe błahostki. Ja właśnie miałem sporo takich sytuacji gdzie przyczyną usterki było coś, na co w życiu bym nie wpadł. Zresztą poczytaj sobie o trybie awaryjnym i sam zobaczysz, że e tym trybie ładowane są podstawowe składniki systemu, więc z logiki wynika, że coś jest z systemem i to może być problem z jakimś plikiem. Czasami właśnie mają miejsce takie anomalie, że nagle od tak bez powodu dany plik przestaje funhkcjonować właściwie i w efekcie tego np. w oknach eksploratora nie ma przycisków nawygacyjnych i wystarczy ponownie zarejestrować odpowidni plik dll(w przypadku braku przycisków nawigacyjnych shell32.dll), zrobić restart i wszystko wraca do normy. Tak btw, ja nie wiem, po co zakładałeś ten temat, skoro masz w nosie udzielane porady-jak się masz za takiego mądrale to sobie sam znajdź przyczynę…

No nie mam się za mądralę, po to proszę was o pomoc, ale na początku napisałem że większość tego co jest w necie nie działa. Może plik shutdown.exe jest uszkodzony XD. Nie wiecie czy jakiś wpływ ma te Realtec HD Audio Drivers? To czemu to narzędzie sfc nic nie pokazuje? I nie mam udzielonych rad w nosie tylko po kolei wszystkie próbowałem. Rejestr i gpedit.msc nic nie pomaga. Podkreślam dodatkowo, że Aero shake i switch user ma ze sobą coś wspólnego, bo obie te rzeczy nie działają.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions

Co samo się naprawi? Nie wiem, wiem tylko tyle że w windows xp trzeba było jakieś komendy do konsoli wklepywać.

Instalowałeś kiedyś Windows’a 7? To już nie tak jak XP, że instalacja odbywa się, jakby w DOS’ie. Wszystko jest już zmienione graficznie.

Naprawa z płyty wygląda następująco. Na początku musisz w biosie ustawić pierwsze urządzenie rozruchowe - napęd DVD (jak przy instalacji systemu). Płyta ci się uruchomi, a następnie powtarzaj kroki z tego filmiku:

Co prawda jest on w jęz. angielskim i na angielskiej wersji systemu, ale poza tym niczym się nie różni. Myślę, że sobie poradzisz

Tak instalowałem już 3 raz… Ale i tak Microsoft całkowicie się nie odcina od dawnych systemów :p, po prostu nigdy nie korzystałem z tego narzędzia. Nie pomogło. Coś innego?

A pojawia się jakiś komunikat, czy coś w tym rodzaju?