Nie działa mi skanowanie w HP C4180

Mam problem mianowicie nie mogę zeskanować nic ma moim urządzeniu wielofunkcyjnym , mianowicie wyskakuje mi komunikat :

Niestety nie można znaleźć wymaganych plików interfejsu użytkownika.( zainstaluj ponownie program skanujący)

biorę o.k ( inaczej nie można)

i pojawia się kolejny komunikat :

Nie można się połączyć z programem skanowanie HP, sprawdź czy program został zainstalowany i czy działa poprawnie.Jeśli problem będzię się powtarzał, zamknij program i ponownie uruchom.

Potem pojawia się kolejny komunikat :

Niestety nie można znaleźć wymaganych plików interfejsu użytkownika ( zainstaluj ponownie program skanujący)

a po nim kolejny :

Nie można się połączyć z programem skanowanie HP, sprawdź czy program został zainstalowany i czy działa poprawnie.Jeśli problem będzię się powtarzał, zamknij program i ponownie uruchom.

i jeszcze jeden :

Wystąpił błąd podczas próby połączenia się z urządzeniem skanującym.Sprawdź czy urządzenie jest właściwie podłączone i ponów próbę.

Instalowałem już z 3 razy i nic, próbowałem też również zmienić port USB ale nie pomogło. A jeśli chodzi o drukowanie to jest wszystko o.k

darek-dareczek , odinstaluj wszystko co jest od HP :arrow: odłącz urządzenie od USB :arrow: wykonaj czyszczenie CCleaner’em :arrow: restart i zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony HP << klik >>.

Pozdrawiam :wink:

pewnie masz viste tez tak miałem nawet oddalem kompa na gwarancje zrobili mi formata i zaisalowli zszystko ale i tak nie dzialalo :expressionless:

darek-dareczek , odinstaluj sterowniki i usuń to urządzenie z Menedżera urządzeń, jeśli jeszcze takowe będzie. Potem przeczyść rejestr i zainstaluj ponownie, podłączając urządzenie dopiero po instalacji lub wtedy, gdy instalator o to poprosi.

o,k dzięki wam